REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić program Adobe, lepszej okazji może nie być

Niezależnie, czy polujesz na cały zestaw programów Adobe Creative Cloud, czy tylko na pakiet fotograficzny, Adobe ma dla ciebie świetną promocję.

17.08.2016
17:07
photoshop
REKLAMA
REKLAMA

Adobe Creative Cluod ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Usługa jest o tyle kontrowersyjna, że Adobe zrezygnowało zupełnie z wersji pudełkowych swoich programów (nie licząc Lightrooma) i postawiło użytkowników pod ścianą. Jeśli chcesz mieć najnowszą wersję programu, płać miesięczny abonament.

Z drugiej strony ceny abonamentu nie są przesadnie wysokie, natomiast zawsze po pewnym czasie przewyższą koszt zakupu pudełkowego programu. Ja zdecydowałem się na pakiet fotograficzny, który teraz można kupić sporo taniej.

Pakiet fotograficzny tańszy o 20 proc.

Plan fotograficzny to obecnie najpopularniejszy abonament w usłudze Adobe Creative Cloud. Obejmuje on dostęp do pełnych wersji programów Photoshop CC i Lightroom CC, oraz do aplikacji mobilnych, w tym Lightroom Mobile, Photoshop Fix i Mix, Spark Page, Spark Post, Spark Video i Adobe Clip. Licencja pozwala na korzystanie z programów desktopowych na dwóch komputerach, przy czym mogą one mieć różne systemy operacyjne (przykładowo, u mnie pakiet jest przypisany do komputera stacjonarnego z Windowsem i do MacBooka).

creative-cloud class="wp-image-511523"

Dodatkowo dostajesz 20 GB miejsca w chmurze, a także możliwość utworzenia darmowej strony internetowej w serwisie Adobe Portfolio. Ja wykonałem własne portfolio i polecam tę możliwość.

Każda osoba, która nie ma jeszcze planu fotograficznego, może skorzystać z promocji, w ramach której abonament będzie wynosił 10,23 euro miesięcznie, zamiast standardowej kwoty 12,29 euro. W ciągu roku daje to oszczędność dokładnie 24,52 euro, a więc w sam raz na dwa kolejne miesiące korzystania z usługi, albo np. na zakup taniego tabletu graficznego.

Taka promocja jest dostępna dla osób, które dołączą do planu rocznego, przy czym można wybrać, czy opłata ma być pobierana co miesiąc (10,23 euro), czy jednorazowo, na cały rok z góry (122,19 euro). W obu przypadkach zobowiązujemy się umową na 12 miesięcy, a zerwanie jej będzie wiązać się z naliczeniem kary finansowej. Promocyjny pakiet można zamówić do 2 września 2016 r.

adobe-cc class="wp-image-511524"

Niestety na promocyjny plan nie da się przejść kiedy jest się już subskrybentem planu fotograficznego. Zerwanie swojej umowy przed czasem wiąże się z karą finansową, choć jest furtka w postaci oferty specjalnej dla dotychczasowych klientów. Można zrezygnować z planu bez ponoszenia kosztów, ale Adobe daje wówczas „przymusowe” 60 dni korzystania z pakietu za darmo, a więc najprawdopodobniej nie będzie można skorzystać z promocji dla fotografów, która kończy się 2 września.

Przy okazji warto zapisać się do newslettera Adobe, dzieki któremu można dostać rabat w wysokości 40 proc.

adobe-creative-cloud-1 class="wp-image-511525"
REKLAMA

Jeśli zamierzasz dołączyć do pełnego planu Adobe Creative Cloud, wstrzymaj się jeszcze chwilę i zapisz się najpierw do newslettera Adobe. Jako jego odbiorca właśnie otrzymałem rabat 40 proc. na całą usługę Creative Cloud.

Miesięczna opłata za dostęp do pełnego pakietu programów Adobe wynosi 36,89 euro zamiast standardowej kwoty 61,49 euro. Zasady są takie, jak w planie fotograficznym, a więc musimy zdecydować się na roczną subskrypcję. Ta promocja wygasa już dziś, 17. sierpnia. Niestety nie wiem, czy zobaczą ją osoby, które zapiszą się do newslettera dzisiaj, ale nie zaszkodzi spróbować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA