REKLAMA

Kapitalna promocja serialu Mr. Robot: przekaz od hakerów "na żywo" w VR

Dziś o godzinie 19:45 na całym świecie fani serialu Mr. Robot założą okulary VR, w których będzie czekać na nich specjalny materiał. To jedna z najciekawszych akcji promocyjnych serialu!

21.07.2016 16.14
Mr Robot - zobacz specjalny materiał w VR!
REKLAMA

Mr. Robot to jeden z najciekawszych seriali ubiegłego roku. Jeśli nie miałeś okazji zobaczyć tej serii, jest duże prawdopodobieństwo, że przypadnie ci do gustu. Mr. Robot został wręcz stworzony dla fanów nowych technologii.

REKLAMA

Serial opowiada o grupie hakerów-anarchistów, którzy starają się rozpracować i zniszczyć globalną korporację E Corp. Firma ma niemal nieograniczony dostęp do danych osobowych, a pod płaszczykiem dobroci i otwartości wykorzystuje dane do własnych celów. W efekcie może kontrolować nieświadome społeczeństwo.

Jeśli E Corp. kojarzy ci się z Google’em, takich skojarzeń będziesz miał znacznie więcej. W serialu znajdziemy mnóstwo nawiązań do obecnej rzeczywistości, zarówno w warstwie społecznej jak i politycznej. Każdy odcinek to porcja nowych smaczków, które będą czytelne tylko dla osób, które obracają się w świecie nowych technologii. Historia wygląda bardzo realistycznie, co jest rzadkością w tym gatunku.

Twórcy Mr. Robot przygotowali niezwykły materiał promocyjny

Równo o godz. 19:45 czasu polskiego fani serialu będą mogli obejrzeć „transmisję”. Będzie ona dostępna w formie filmu VR i można ją będzie zobaczyć na całym świecie. Materiał można będzie obejrzeć tylko o godzinie 19:45 (i krótko później), po czym „transmisja” zniknie.

Co szykują autorzy? Tego nie wiemy. Być może będzie to przekaz hakerów skierowany do „oświeconej” części społeczeństwa, a może dodatkowa zawartość rozszerzająca fabułę serialu.

mr-robot-1

Dwunastominutowy film będzie można zobaczyć w aplikacji Within (znanej dawniej jako Vrse). Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Apple App Store i Google Play. Dostępna jest także wersja na Steam (HTC Vive) i na Oculus Rift. W każdej z wymienionych aplikacji można już pobrać materiał zajmujący 1,2 GB, jednak nie można go będzie odtworzyć do godziny 19:45.

REKLAMA

Pokaz został zorganizowany w ramach targów Comic-Con odbywających się w San Diego, a osoby, które pojawią się na miejscu, dostaną okulary VR i mogą liczyć na dodatkowe serialowe atrakcje. Film będzie można jednak obejrzeć na całym świecie.

Biorąc pod uwagę tematykę serialu, a także profil widza, akcja promocyjna została doskonale przemyślana. Właśnie ruszył drugi sezon serialu i trudno o ciekawszy ukłon w stronę widza. Ja już pobrałem materiał i czekam, aż o godzinie 19:45 założę okulary Google Cardboard.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA