REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Media

Kapitalna promocja serialu Mr. Robot: przekaz od hakerów "na żywo" w VR

Dziś o godzinie 19:45 na całym świecie fani serialu Mr. Robot założą okulary VR, w których będzie czekać na nich specjalny materiał. To jedna z najciekawszych akcji promocyjnych serialu!

Mr Robot - zobacz specjalny materiał w VR!
REKLAMA
REKLAMA

Mr. Robot to jeden z najciekawszych seriali ubiegłego roku. Jeśli nie miałeś okazji zobaczyć tej serii, jest duże prawdopodobieństwo, że przypadnie ci do gustu. Mr. Robot został wręcz stworzony dla fanów nowych technologii.

Serial opowiada o grupie hakerów-anarchistów, którzy starają się rozpracować i zniszczyć globalną korporację E Corp. Firma ma niemal nieograniczony dostęp do danych osobowych, a pod płaszczykiem dobroci i otwartości wykorzystuje dane do własnych celów. W efekcie może kontrolować nieświadome społeczeństwo.

Jeśli E Corp. kojarzy ci się z Google’em, takich skojarzeń będziesz miał znacznie więcej. W serialu znajdziemy mnóstwo nawiązań do obecnej rzeczywistości, zarówno w warstwie społecznej jak i politycznej. Każdy odcinek to porcja nowych smaczków, które będą czytelne tylko dla osób, które obracają się w świecie nowych technologii. Historia wygląda bardzo realistycznie, co jest rzadkością w tym gatunku.

Twórcy Mr. Robot przygotowali niezwykły materiał promocyjny

Równo o godz. 19:45 czasu polskiego fani serialu będą mogli obejrzeć „transmisję”. Będzie ona dostępna w formie filmu VR i można ją będzie zobaczyć na całym świecie. Materiał można będzie obejrzeć tylko o godzinie 19:45 (i krótko później), po czym „transmisja” zniknie.

Co szykują autorzy? Tego nie wiemy. Być może będzie to przekaz hakerów skierowany do „oświeconej” części społeczeństwa, a może dodatkowa zawartość rozszerzająca fabułę serialu.

mr-robot-1

Dwunastominutowy film będzie można zobaczyć w aplikacji Within (znanej dawniej jako Vrse). Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Apple App Store i Google Play. Dostępna jest także wersja na Steam (HTC Vive) i na Oculus Rift. W każdej z wymienionych aplikacji można już pobrać materiał zajmujący 1,2 GB, jednak nie można go będzie odtworzyć do godziny 19:45.

REKLAMA

Pokaz został zorganizowany w ramach targów Comic-Con odbywających się w San Diego, a osoby, które pojawią się na miejscu, dostaną okulary VR i mogą liczyć na dodatkowe serialowe atrakcje. Film będzie można jednak obejrzeć na całym świecie.

Biorąc pod uwagę tematykę serialu, a także profil widza, akcja promocyjna została doskonale przemyślana. Właśnie ruszył drugi sezon serialu i trudno o ciekawszy ukłon w stronę widza. Ja już pobrałem materiał i czekam, aż o godzinie 19:45 założę okulary Google Cardboard.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA