REKLAMA

Możesz już zamówić NuAns Neo - najdziwniejszy smartfon 2016 roku

Japonia słynie z nietypowych rozwiązań, co widać również w świecie technologii. Teraz najbardziej hipsterski smartfon 2016 roku ma szansę trafić z kraju kwitnącej wiśni do globalnej dystrybucji. Oto NuAns Neo wyposażony w Windows 10 Mobile.

04.07.2016 07.02
NuAns Neo
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie taki wynalazek, jak smartfon NuAns Neo? Pod tą osobliwą nazwą kryje się nie mniej osobliwe urządzenie. Mój pierwszy i jedyny kontakt z Neo miał miejsce w lutym, na targach MWC 2016 w Barcelonie. Mimo setek smartfonów wystawianych na MWC, Neo szczególnie zapadł mi w pamięci.

Każdy egzemplarz może być inny

Cały pomysł na NuAns Neo opiera się na konfigurowalnych obudowach. Tylna część urządzenia składa się z dwóch elementów, które można dowolnie wymieniać i konfigurować. Te „moduły” nie mają żadnej funkcji, po prostu mają dobrze wyglądać.

NuAns Neo class="wp-image-475303"

I faktycznie, wyglądają. Materiały wykończeniowe są świetne wykonane i są bardzo miłe w dotyku. Mamy do wyboru kilkadziesiąt wariantów obejmujących naturalne drewno, materiały kojarzące się z miękkim filcem lub zamszem, czy nawet skóry naturalne. Kombinacji jest wiele, część z nic wygląda paskudnie, ale można stworzyć naprawdę ładne połączenia. „Moduły” można dokupować, więc jeśli smartfon po czasie się znudzi, możemy zmienić jego wygląd.

Zamiast „modułów” w miejscu tylnej ścianki możemy przytwierdzić bardzo miłe w dotyku etui, które otacza smartfon i pełni rolę portfela, oferując miejsce na karty. Karty i banknoty możemy umieszczać też… pod obudową smartfona, w specjalnie wyprofilowanej przestrzeni. Czy wspominałem już, że NuAns Neo jest dziwnym smartfonem?

Gwóźdź programu (a może gwóźdź do trumny?) - Windows 10 Mobile

NuAns Neo class="wp-image-475301"

W jaki system mobilny może być wyposażony smartfon dla hipstera? Oczywiście, w Windows 10 Mobile. Mogło być jednak gorzej, twórcy mogli przecież zdecydować się na Firefox OS, czy inny egzotyczny wynalazek, który nie ma najmniejszych szans na rynkowy sukces.

Windows 10 Mobile to jedyny system, z jakim będzie działał Neo. Nie mamy do wyboru wersji z Androidem. Choć Windows 10 Mobile cały czas się rozwija, to niestety pod względem aplikacji jest daleko w tyle za czołówką. Na osłodę NuAns Neo wykorzystuje tryb Continuum, który pozwala podłączyć telefon do monitora, myszy i klawiatury i przekształcić go w quasi-peceta.

nuans-neo-2914 class="wp-image-475322"

Niestety smartfon nie rozpieszcza parametrami. Pięciocalowy ekran ma rozdzielczość jedynie 1280x720, a procesor Snapdragon 617 jest wspierany dwoma gigabajtami pamięci RAM. 16 GB pamięci wbudowanej można rozszerzyć kartą micro SD, a niewymienną baterię o pojemności 3350 mAh ładuje się przez port USB-C.

Twórcy najwyraźniej sami nie wierzą w siebie

Firma NuAns postanowiła nie ryzykować własnych pieniędzy. Zamiast wyłożyć kwotę potrzebną na globalną dystrybucję, zgłosiła się do społeczności. Właśnie ruszyła zbiórka na Kickstarterze, w której NuAns chce zebrać 725 tys. dol.

nuans-neo-2901 class="wp-image-475312"

Obecnie wspierając zbiórkę kwotą 270 dol. można otrzymać własnego smartfona oraz dwie wybrane obudowy. Cena rynkowa ma wynosić 399 dol. Zarówno dwuczęściowa obudowa Twotone jak i etui Flipcase mają kosztować po 30 dol.

REKLAMA

Dużo? Mało? Raczej nie jest to istotne, bo nie zapowiada się na to, żeby projekt „chwycił” na Kickstarterze. Na razie twórcy zebrali 56 tys. dol., ale zbiórka potrwa do 9 sierpnia. Jeśli chcesz się wyróżnić swoim smartfonem, trudno o bardziej egzotyczny wybór od NuAns Neo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA