REKLAMA

Wybrano najlepsze zdjęcia z iPhone’ów z ostatniego roku. Zwyciężył polski fotograf

Właśnie poznaliśmy zwycięzców konkursu iPhone Photography Awards 2016. W dziewiątej edycji miejsce pierwsze zajął fotograf z Polski!

12.07.2016 07.13
Wybrano najlepsze zdjęcia z iPhone’ów z ostatniego roku. Zwyciężył polski fotograf
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie poznaliśmy zwycięzców konkursu iPhone Photography Awards 2016. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2007 roku, a więc w roku premiery pierwszego smartfona od Apple. Tym samym jest to najstarszy konkurs fotografii mobilnej, choć nie jest to konkurs największy. W 2011 roku powstał Mobile Photography Awards przeznaczony dla użytkowników smartfonów wszystkich firm, a więc siłą rzeczy notuje on więcej zgłoszeń od iPhone Photography Awards.

Mimo to zwycięskie zdjęcia iPhone Photography Awards 2016 to prawdziwe perełki. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział fotografowie ze 139 krajów świata. Organizatorzy mówią o „tysiącach zgłoszeń”. Co ciekawe, część z nich została nagrodzona na początku roku w Mobile Photography Awards.

Nagrodę Grand Prix otrzymał Siyuan Niu z Chin

 class="wp-image-506005"

Fotografia przedstawia 70-letniego członka mongolskiego ludu Khalkha żyjącego w górach na południu. Przyjaciółmi i towarzyszami ludzi są tu orły, które są trenowane, by pomagać w polowaniach.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Patryk Kuleta

002-Patryk-Kuleta-1st-Place-Winner-760x950 class="wp-image-506006"

Patryk Kuleta urodził się w Polsce w 1978 roku. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Po studiach przeprowadził się do Warszawy i zaczął pracę jako grafik freelancer. Jego zdjęcia architektury są jedyne w swoim rodzaju. Nagroda w pełni zasłużona!

Drugie miejsce zajął Robin Robertis ze Stanów Zjednoczonych

003-RobinRobertis-2nd-Place-Winner class="wp-image-506007"

„Zdjęcie powstało na warsztatach fotografii iPhonem. Wszyscy uczestnicy fotografowali piękny zachód słońca. Sam staram się dodawać do zdjęć krajobrazu czynnik ludzki. Tutaj świetnie sprawdził się czerwony strój i parasol” - mówi autor zdjęcia.

Trzecie miejsce zajęła Carolyn Mara Borlenghi ze Stanów Zjednoczonych

004-Carolyn-Mara-Borlenghi-3rd-Place-Winner class="wp-image-506008"

„To zdjęcie wykonałam w ramach serii #WHPWonderland na Instagrama. Każdego weekendu staram się dodawać zdjęcia do tego projektu, a ten konkretny weekend przypadał przed świętami Bożego Narodzenia. Wybrałam się na małą wycieczkę z synem, na której założyliśmy maski reniferów” - mówi autorka.

Jak co roku fotografie prezentują naprawdę wysoki poziom. W tegorocznej edycji szczególnie przypadły mi do gustu fotografie architektury. Co roku jakość zdjęć staje się coraz lepsza i poprawia się wraz z rozwojem aparatów w kolejnych odsłonach iPhone’a. Mimo to w konkursach tego typu nie chodzi jedynie o aspekt techniczny, co pokazują zwycięskie prace z poszczególnych kategorii. Możecie je zobaczyć poniżej.

REKLAMA

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA