REKLAMA

Nowe wersje systemów Apple! iOS 10 Beta i macOS Sierra Beta już dostępne

Apple udostępnił właśnie publiczne wersje beta swoich nowych systemów operacyjnych. Wszyscy chętni, jeśli się na to odważą, mogą instalować iOS 10 Beta na iPhone’ach i iPadach oraz macOS Sierra beta na komputerach Mac.

07.07.2016 17.02
iOS 10 beta i macOS Sierra beta - systemy już dostępne publicznie
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu na instalowanie niegotowego oprogramowania do iPhone’ów, iPadów i Maców decydowali się tylko nieliczni. Apple udostępniał wersje testowe programistom, a najwięksi entuzjaści mogli dopisywać urządzenia do płatnych kont deweloperskich.

Publiczne wersje iOS 10 Beta i macOS Sierra Beta już dostępne

Systemy iOS 10 i macOS Sierra zostały zaprezentowane w trakcie WWDC 2016, czyli corocznej konferencji Apple’a przeznaczonej dla programistów. Premiera obu systemów - a także nowych wersji watchOS do Apple Watch i tvOS do Apple TC - przewidziana jest na jesień.

Dzisiaj Apple udostępnił systemy do iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac wszystkim chętnym. Publiczna beta iOS 10 i macOS Sierra właśnie ruszyła i można pobrać obrazy systemów (lub będzie można już niedługo) ze strony beta.apple.com. Do tej pory z testowych wersji oprogramowania mogli skorzystać - przynajmniej w teorii - tylko programiści.

Apple ułatwia testowanie swoich systemów operacyjnych.

Dzisiaj dopisanie się do listy betatesterów jest znacznie prostsze niż kiedyś, a Apple w dodatku uruchomił nowy program publicznych betatestów. Teraz niedługo po udostępnieniu obrazów systemu deweloperom pojawia się testowe oprogramowanie, które mogą pobrać i zainstalować wszyscy chętni - tym razem już bez żadnych kombinacji.

Podwójny kanał testów iOS 10 Beta i macOS Sierra Beta ma wiele zalet. Co prawda nadal wielu fanów instaluje wersje deweloperskie, bo te wychodzą nadal nieco szybciej. W założeniu jednak programiści mogą testować aplikacje w najnowszych buildach systemu, a dla entuzjastów przygotowano nieco mniej awaryjne wersje oprogramowania.

iOS 10 Beta i macOS Sierra Beta - to nie jest rozwiązanie dla każdego!

Użytkownicy spragnieni nowości często decydują się na instalację systemów w wersji beta. Sam kilkukrotnie robiłem to w przeszłości, by przygotować na Spider’s Web opis nowości, ale byłem świadomy ryzyka. Testowe oprogramowanie może działać niestabilnie, aplikacje mogą nie być z nim zgodne, a w krytycznych sytuacjach może uszkodzić telefon.

Jak się okazuje sporo osób po przetestowaniu iOS 10 beta 2 z włączonym dwuskładnikowym uwierzytelnianiem na swoim koncie ma teraz problem z… zalogowaniem się na swoje konto Apple. Użytkownicy skarżą się, że ich Apple ID zostało zablokowane przez Apple’a i jak na razie nie ma łatwego sposobu, by odblokować do niego dostęp.

Dlatego pamiętajcie, jeśli zdecydujecie się na wgranie publicznego iOS 10 Beta i macOS Sierra Beta na swoje urządzenia, to robicie to na swoją odpowiedzialność - a najlepiej poczekajcie do oficjalnej premiery, która odbędzie się już za kilka miesięcy. Obecnie oprogramowanie i tak nie działa w pełni sprawnie.

REKLAMA

Polskiej Siri też w nim ciągle nie znajdziemy, chociaż jak co roku ptaszki ćwierkają, że bliżej premiery może się to zmienić…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA