REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Kosmos

Zobacz specjalną grafikę, którą Google uczcił wielki sukces NASA i sondę Juno

Słyszeliście o misji Juno? Jeśli nie, więcej o niej przeczytacie w tekście Karola. W wielkim skrócie: sonda wystrzelona pół dekady temu w kierunku Jowisza weszła na jego orbitę. Teraz przez 16 miesięcy będzie badać pole magnetyczne i grawitacyjne największej planety układu słonecznego.

Z okazji misji sondy Juno Google przygotowało specjalną grafikę
REKLAMA
REKLAMA

Z tej okazji Google przedstawiło na swojej stronie głównej specjalną grafikę, na której widać załogę NASA celebrującą swoje osiągnięcie. Kliknij na nią, by śledzić postępy w misji. Dzięki temu dotrzesz do najnowszych informacji dotyczących Juno.

Sama misja wydaje się ekstremalnie trudna, ponieważ sonda musiała ominąć ogromne obłoki promieniowania i zanieczyszczeń. Wydaje się jednak, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już za 53 dni, gdy Juno po raz pierwszy okrąży Jowisza, dowiemy się więcej na temat tej planety.

Doodle Juno

Sonda Juno dostarczy nam wartościowych informacji.

REKLAMA

Wtedy powinniśmy dowiedzieć się, jak planeta jest zbudowana, czy ma skaliste jądro, w jaki sposób powstała i jak konkretnie funkcjonuje jej pole grawitacyjne i magnetyczne. Oprócz tego będziemy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda Jowisz oraz zorze polarne występujące w okolicach jego biegunów. Nie spodziewajcie się jednak setek zdjęć lub materiałów wideo. Jowisz to bardzo daleko położona planeta, sony kosmiczne przesyłają dane z bardzo małą prędkością, a promieniowanie, pole grawitacyjne i kilka innych niesprzyjających warunków najprawdopodobniej stosunkowo szybko ulegnie zniszczeniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA