REKLAMA

Zobacz specjalną grafikę, którą Google uczcił wielki sukces NASA i sondę Juno

Słyszeliście o misji Juno? Jeśli nie, więcej o niej przeczytacie w tekście Karola. W wielkim skrócie: sonda wystrzelona pół dekady temu w kierunku Jowisza weszła na jego orbitę. Teraz przez 16 miesięcy będzie badać pole magnetyczne i grawitacyjne największej planety układu słonecznego.

05.07.2016 11.53
Z okazji misji sondy Juno Google przygotowało specjalną grafikę
REKLAMA
REKLAMA

Z tej okazji Google przedstawiło na swojej stronie głównej specjalną grafikę, na której widać załogę NASA celebrującą swoje osiągnięcie. Kliknij na nią, by śledzić postępy w misji. Dzięki temu dotrzesz do najnowszych informacji dotyczących Juno.

Sama misja wydaje się ekstremalnie trudna, ponieważ sonda musiała ominąć ogromne obłoki promieniowania i zanieczyszczeń. Wydaje się jednak, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już za 53 dni, gdy Juno po raz pierwszy okrąży Jowisza, dowiemy się więcej na temat tej planety.

Doodle Juno class="wp-image-504788"

Sonda Juno dostarczy nam wartościowych informacji.

REKLAMA

Wtedy powinniśmy dowiedzieć się, jak planeta jest zbudowana, czy ma skaliste jądro, w jaki sposób powstała i jak konkretnie funkcjonuje jej pole grawitacyjne i magnetyczne. Oprócz tego będziemy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda Jowisz oraz zorze polarne występujące w okolicach jego biegunów. Nie spodziewajcie się jednak setek zdjęć lub materiałów wideo. Jowisz to bardzo daleko położona planeta, sony kosmiczne przesyłają dane z bardzo małą prędkością, a promieniowanie, pole grawitacyjne i kilka innych niesprzyjających warunków najprawdopodobniej stosunkowo szybko ulegnie zniszczeniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA