REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aplikacja aparatu z Androida 7.0 już dostępna. Niestety tylko dla nielicznych

Najnowsza (i ostatnia) wersja podglądowa systemu Android 7.0 Nougat ujrzała światło dzienne, a wraz z nią zadebiutowała nowa aplikacja aparatu. Wnosi ona cały szereg zmian.

20.07.2016
15:46
System Android N Preview trafił na pierwsze urządzenia!
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wersja Androida zbliża się wielkimi krokami. System w wersji 7.0 Nougat pojawi się w trzecim kwartale bieżącego roku, choć już dziś deweloperzy i zagorzali fani zielonego robota mogą go testować. Google udostępnił właśnie piątą wersję Developer Preview, którą można zainstalować na urządzeniach serii Nexus (modele 5X, 6, 6P, 9 i 9G). Jest to już ostatnia wersja podglądowa przed oficjalną premierą systemu.

Przegląd nowych funkcji Androida 7.0 możecie zobaczyć na naszym filmie poniżej.

W nowej wersji systemu znajdziemy nową aplikację aparatu

Android 7.0 Nougat będzie wyposażony w nową wersję Aparatu Google. Nowa aplikacja w wersji 4.1 zadebiutowała w najnowszej kompilacji Androida. Na razie użytkowników najnowszej wersji systemu Developer Preview 5 jest jak na lekarstwo, ale i tak do sieci trafił cały przegląd nowych funkcji.

aparat-google-1 class="wp-image-507306"
Źródło: www.androidpolice.com

Co nowego? Pierwszą zmianą, która rzuci się w oczy, będzie nowy, jeszcze bardziej „spłaszczony” interfejs. Zauważymy go zwłaszcza w menu ustawień aplikacji. Menu zmieniło też kolor na ciemny. Z kolei na ekranie głównym zmienił się górny rząd ikon (timer, ustawienia HDR i przełącznik lampy błyskowej). Ikonki są jeszcze bardziej minimalistyczne.

Pojawiły się także nowe animacje, w tym efekt otwarcia podglądu zdjęcia z galerii wbudowanej w aparat. Nową animację zobaczymy też podczas korzystania z trybu HDR.

Największa zmiana dotyczy przycisków głośności

Kolejne zmiany dotyczą obsługi aparatu. Aplikacja pozwala teraz zdefiniować zachowanie przycisków głośności w smartfonie. Domyślnie odpowiadają one za wyzwolenie migawki, ale możemy je przełączyć na obsługę zoomu cyfrowego lub po prostu głośności smartfona.

Dotychczas gest przesunięcia ekranu w lewo otwierał ostatnio zrobione zdjęcie. Teraz dochodzi do tego gest przesunięcia w prawo, który otwiera panel menu. Ten gest jest obecny w coraz większej liczbie aplikacji (nie tylko tych od Google’a) i naprawdę ułatwia obsługę smartfona jedną ręką.

REKLAMA

W smartfonach, które nie mają fizycznych przycisków systemowych, przyciski wyświetlone na ekranie będą teraz lekko przygaszone. Dzięki temu będą mniej rzucać się w oczy podczas wykonywania zdjęć.

Aparat Google w najnowszej wersji 4.1 nie jest jeszcze dostępny w sklepie Google Play, ale plik .apk z aplikacją można pobrać na własne ryzyko z serwisu apkmirror.com. Niestety wyglądana to, że aplikacja zainstaluje się tylko na smartfonach wyposażonych w systemem Android 7.0, a dodatkowo prawdopodobnie jest wymagana kompilacja Developer Preview 5. Jeśli w jakiś sposób udało ci się zainstalować aplikację na innej wersji systemu, podziel się sposobem w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA