REKLAMA

Jedna z najlepszych gier mobilnych trafia na komputery z Windows 10. Do tego... za darmo!

Kto by pomyślał! Wielki hit i jedna z najładniejszych gier mobilnych właśnie wylądowała w Sklepie Windows 10. Mówię oczywiście o Alto’s Adventure!

08.07.2016 16.39
Alto's Adventure na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Podobnie jak Monument Valley, Alto’s Adventure to jedna z ulubionych gier mobilnych wielu członków redakcji Spider’s Web. I nie bez powodu! Gdy zadebiutowała na iOS, z miejsca podbiła serca milionów graczy na świecie, zdobywając rozliczne nagrody.

Debiutując pół roku temu na Androidzie, za darmo, z marszu przyciągnęła kolejne rzesze graczy. Dziś Alto’s Adventure pojawiło się w sklepie Windowsa 10.

Alto’s Adventure trafia na Windows 10. Do tego… za darmo!

Podobnie jak na Androidzie i w przeciwieństwie do wersji na iOS, w Alto’s Adventure na Windows 10 zagramy kompletnie za darmo.

Alto’s Adventure to nadal gra o cudownie prostej mechanice. Do grania na urządzeniach z ekranem dotykowym potrzebujemy tylko jednego palca, a na komputerach pozbawionych dotykowego panelu możemy sterować naszym bohaterem klikając myszką.

Jak się gra? Tak samo dobrze, jak na Androidzie i iOS. To nadal piekielnie wciągająca, uzależniająca wręcz gra, w której na początku gonimy Lamy na desce snowboardowej, tylko po to, by dać się wessać do magicznego świata tricków, backflipów i slide’ów, omijając przeszkody, skacząc po rampach i uciekając przed wściekłymi starcami.

W Alto’s Adventure na Androida spędziłem absurdalną liczbę godzin, przebijając się przez wyzwania, by odblokować kolejne poziomy. Gdy odpaliłem grę na hybrydzie z Windows 10 nawet nie zauważyłem, kiedy przestałem zwracać uwagę na zegarek i skupiłem się tylko na pokonywaniu jak najdłuższych tras.

altos-adventure-w10 class="wp-image-505616"

Co z tymi uniwersalnymi aplikacjami?

Kolejny raz niestety ujawnia się też słabość tak zwanych uniwersalnych aplikacji Microsoftu – producenci gier i aplikacji muszą CHCIEĆ z nich skorzystać. W przypadku Alto’s Adventure ekipa Looks Like Lemonade jednak nie chciała wesprzeć wizji Microsoftu, więc… nie zagramy w nią na smartfonach z Windows 10 Mobile, a przynajmniej nie jest dostępna w chwili pisania tego tekstu. Dla mnie to ogromne rozczarowanie.

REKLAMA

Na Windows 10 Mobile naprawdę niewiele jest dobrych produkcji, więc brak takiego tytułu jak Alto’s Adventure, kiedy jest on dostępny na „dużym” Windows 10, jest naprawdę pożałowania godny.

Niemniej jednak tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać, niezmiennie polecamy Alto’s Adventure jako pozycję obowiązkową. Niezależnie od tego, na jakiej platformie zdecydujecie się ją odpalić, ta gra gwarantuje długie godziny fantastycznej, prostej i piekielnie wciągającej rozgrywki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA