REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Masz kłopoty z zagadywaniem do ludzi w pobliżu? Ta aplikacja ci pomoże

Winks to aplikacja, która łączy cię z ludźmi w promieniu 150 m. Możesz sprawdzić ich profil na fejsie, zacząć rozmowę lub zaprosić na spotkanie.

21.06.2016
9:55
Winks pomoże ci poznać ludzi w pobliżu i sprawdzić ich profile
REKLAMA
REKLAMA

Winks pomaga w znajdowaniu ludzi w pobliżu. Oprócz zainstalowanej aplikacji z odpowiednimi parametrami wymagany do tego jest jedynie GPS. Wówczas otrzymamy mapkę z użytkownikami Winks z danego miejsca, z której możemy przechodzić do udostępnionych przez nich profil – Facebooka, Instagrama i Snapchata.

Bardzo ciekawe może być wykorzystanie takiego mechanizmu podczas koncertów, czy innych wydarzeń gromadzących wielu ludzi. Wówczas prowadzący mogą ich zachęcać do pobrania aplikacji i zagadywania do nieznajomych, którzy wydają się im ciekawi.

Winks został wybrany do czwórki najbardziej obiecujących startupów w ramach polskiego akceleratora Hub:raum założonego przez Deutsche Telekom. Podczas tzw. demo day, pełnego pokazów, udało mi się porozmawiać z jednym z twórców Winks

winks class="wp-image-502378"

Jak namawiacie użytkowników do zawierania nowych znajomości?

Pantelis: Wierzymy, że timing jest kluczowy dla nawiązania kontaktu, jeśli jesteś kimś zainteresowany, więc możesz szybko „mrugnąć” (ang. wink) do niej/niego i wyznaczyć miejsce spotkania. Okno czasowe, kiedy możesz czatować z nieznajomym, to tylko 20 minut.

Jesteście w programie Deutsche Telecom – jak możecie się z nim zintegrować?

Moc obliczeniowa, pojemność i przepustowość łącza to kilka unikalnych sfer, gdzie możemy skorzystać z takiej współpracy.

Dodatkowo telekomy mają możliwość dotarcia do ludzi, a Winks może ich połączyć w nowy sposób, szczególnie biorąc pod uwagę rozwój technologii mobilnych i rzeczywistości rozszerzonej.

Jak chcecie wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną?

Planujemy tworzyć aplikacje dla nowych urządzeń, np. dla Holo Lens, w przypadku których będziesz mógł dowolnie rozszerzać rzeczywistość dla ludzi w pobliżu.

Wasza aplikacja jest bardzo popularna w Grecji. Jak planujecie ekspansję?

Skupiamy się na miastach z dużymi ośrodkami uniwersyteckimi, takimi jak Saloniki czy Kraków. Na podstawie wskazówek użytkowników będziemy udoskonalali aplikację, aby jeszcze lepiej wypełniała swój cel.

Spray - polski konkurent Winks


Spray to polska aplikacja, która działa bardzo podobnie do Winks. Za jej pomocą można wysyłać wiadomości do innych posiadaczy aplikacji w promieniu maksymalnie 9 mil - bez e-maili czy kont społecznościowych.

REKLAMA

Twórcy przekonują, że jest to świetny sposób nie tylko na nawiązanie kontaktu z nieznajomymi, ale również możliwość efektywnego networkingu na konferencjach, czy sprawdzenia utrudnień na drodze.

Oto jak ze Spray korzystają studenci:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA