REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Stało się! Siri trafia na macOS

Kolejna plotka potwierdzona! Siri trafia na macOS.

13.06.2016
19:55
apple
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem Apple niezbyt dokładnie pilnował swoich tajemnic przed konferencją WWDC. O tym, że Siri trafi na desktopowy system Apple spekulowało się już od dawna. Mniejsze i większe przecieki sugerowały, że asystentka głosowa zadebiutuje na OS X macOS.

Teraz mamy potwierdzenie. Siri oficjalnie trafia do nowej wersji systemu macOS Sierra. Jej funkcjonalność będzie (niemal) identyczna jak w wersji mobilnej znanej z iOS.

Jak działa i co potrafi Siri na macOS?

Podobnie jak w wersji mobilnej, interakcja z asystentką opiera się na głosie. Nadal nie możemy zadawać pytań wpisując tekst. Niestety w kwestii głosu zmieniło się niewiele, a jeśli liczysz na obsługę języka polskiego, czeka cię rozczarowanie.

Co potrafi Siri na macOS? Większość funkcji jest taka sama, jak na iOS. Po wybraniu ikonki Siri w Docku możemy poprosić asystentkę o dodanie wydarzenia do kalendarza, o przypomnienie informacji, wysłanie wiadomości, otwarcie aplikacji, czy w końcu wyszukiwanie informacji w Internecie. Siri na macOS potrafi także przeszukiwać pliki przechowywane na dysku komputera i… opowiadać dowcipy.

Uruchomiona aplikacja Siri jest widoczna w pasku narzędzi u góry ekranu. Aplikacja ma postać małego okienka widocznego w prawej górnej części ekranu.

Wygląda na to, że pełnię możliwości Siri pokaże tylko we współpracy z aplikacjami od Apple. Przykładowo, można poprosić asystentkę o zagranie konkretnej playlisty, lecz można się spodziewać, że musi to być playlista z Apple Music.

Kiedy zobaczymy Siri na komputerach?

REKLAMA

Siri trafi do najnowszej wersji desktopowego systemu Apple, czyli macOS Sierra. Publiczne testy wersji beta tego systemu wystartują w lipcu, a pełna wersja trafi do klientów jesienią bieżącego roku. Developerzy dostaną dostęp do macOS Sierra już dziś.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA