RTV  / Relacja

„Najlepszy telewizor na świecie” właśnie stał się lepszy. Znamy polskie ceny tegorocznych LG OLED TV 4K!

LG zaprezentował na swojej konferencji najnowszą linię telewizorów OLED TV 4K. W tegorocznej propozycji dla Polski znalazł się model LG Signature OLED G6 TV, który jest mokrym snem każdego kinomaniaka. Jest to pierwsza tak szeroka oferta telewizorów z matrycami organicznymi na rynku.

Najnowsze modele LG OLED to ekrany 4K gwarantujące obraz o idealnej czerni, niesamowitych kolorach i praktycznie nieskończonym kontraście. Wszystko to wspierane przez obadwa dostępne standardy HDR: Dolby Vision i HDR10. Za bardzo entuzjastyczny ton? Miałem przyjemność testować model poprzedniej generacji. Nie mam żadnej wątpliwości, że na rynku nie istnieje nic lepszego.

Telewizory z linii OLED Signature G6 oraz OLED E6 to pierwsze modele zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass („Obraz na szkle”). Panel OLED w serii G6, mający zaledwie 2,57 mm głębokości został osadzony na tafli przezroczystego szkła. W ten sposób umocniono całą konstrukcję tworząc ekran, jedynie czterokrotnie grubszy od karty kredytowej. Układy elektroniczne telewizora przeniesiono do podstawy, dzięki czemu szklany panel wygląda po prostu obłędnie. Pozostałe modele telewizorów z oferty na 2016 rok z zakrzywionym, jak i płaskim ekranem cechuje również bardzo smukła ramka.

polskie ceny LG OLED TV 4K

Wszystkie telewizory LG OLED z linii na rok 2016 uzyskały certyfikat Ultra HD Premium, przyznany przez konsorcjum UHD Alliance. Jest to oficjalne potwierdzenie zgodności produktów LG z surowymi wymaganiami organizacji dotyczącymi między innymi rozdzielczości, szerokiego zakresu tonalnego, maksymalnej luminancji, poziomów czerni oraz szerokiej palety barw. Nowe telewizory LG OLED dysponują 10-bitową i są kompatybilne z najnowszą rekomendacją BT.2020, co oznacza, że będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości. Żywotność paneli OLED zwiększono do stu tysięcy godzin (a więc osiem godzin dziennie oglądania przez 30 lat).

Najważniejsze? Polskie ceny LG OLED TV 4K!

Najnowsze serie LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne na polskim rynku w największych sieciach handlowych, natomiast serie C6 i LG OLED Signature G6 będą dostępne od sierpnia 2016.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • OLED65G6V - 32 999 zł
  • OLED65E6V - 29 999 zł
  • OLED65C6V - 24 999 zł
  • OLED65B6V - 24999 zł
  • OLED55E6V- 21 999 zł
  • OLED55C6V - 16 999 zł
  • OLED55B6V - 15 999 zł

Czytaj również: Po raz pierwszy w swojej karierze piszę „urządzenie doskonałe”. Telewizor LG EG960V – recenzja Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst