REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Outlook dogonił Gmaila. To dobry moment, by dać poczcie Microsoftu kolejną szansę

Jeśli jeszcze nie dałeś szansy Outlookowi, teraz masz świetną okazję, by sprawdzić tę aplikację. Program - w wersji mobilnej jak i desktopowej - od teraz będzie sam podsuwał najważniejsze informacje z maili.

30.06.2016
9:53
Outlook dogonił Gmaila. To dobry moment, by dać poczcie Microsoftu kolejną szansę
REKLAMA
121 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Gmail to najpopularniejsza skrzynka pocztowa świata. Jej obsługa nie sprawia najmniejszych trudności… o ile nie korzystasz z mobilnych sprzętów Apple’a. Niestety, Google nie lubi się z iOS i cały czas ą na tym systemie problemy z obsługą pusha ze skrzynek na Gmailu. To ogromny problem, bo maile dostajemy na urządzenie z opóźnieniem. Głupio byłoby stracić zlecenie przez idiotyczne przepychanki dwóch korporacji świata IT, prawda?

Użytkownicy iPhone’ów mają do dyspozycji aplikacje Gmaila, ale ta rozwija się zdecydowanie wolniej od jej androidowego odpowiednika. Dlatego też, całkiem niespodziewanie, z pomocą przyszedł… Microsoft ze swoim Outlookiem. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Obecnie Outlook jest chyba najlepszym rozwiązaniem do obsługi Gmaila na iPhone’ach.

Outlook daje świetny powód, by dać mu jeszcze jedną szansę

outlook-podroze class="wp-image-504126"

Odkąd Microsoft kupił Acompli, aż miło patrzeć jak dynamicznie rozwija się program pocztowy z Redmond. Teraz do programu trafiły nowości, które są dobrze znane z Gmaila.

Skrzynka pocztowa Microsoftu nauczyła się działań kontekstowych. Od teraz dostaniemy automatyczne podsumowania dotyczące naszych podróży. Outlook pozwoli też na łatwe śledzenie paczek, choć na razie nie wiemy, czy ta funkcja będzie dobrze działać w Polsce.

outlook-podroze-1 class="wp-image-504124"

Jeśli w naszej skrzynce pocztowej znajdą się maile z detalami odnośnie podróży (np. bilety lotnicze), Outlook zaprezentuje je jako czytelne podsumowanie w formie karty widocznej nad wiadomością.

Karty w Outlooku będą też wyposażone w kontekstowe przyciski, które pozwolą wykonać najbardziej przydatne czynności jednym kliknięciem, bez przedzierania się przez treści maila i bez szukania linków. Na przykład w taki sposób można będzie zmienić rezerwację.

Co więcej, wydarzenia z maila trafią automatycznie do kalendarza

outlook-podroze-3 class="wp-image-504125"

Automatycznie utworzone wydarzenia będą widoczne w kalendarzu w graficznej formie. Jeśli chcemy, będziemy mogli ustawić powiadomienia dla takich wydarzeń.

Kiedy podobne nowości trafiały do Gmaila, byłem wobec nich bardzo nieufny. Teraz wiem, jak bardzo przydatne są takie drobnostki. Nie zliczę ile razy karta w Gmailu zaoszczędziła mi naprawdę sporo czasu w przedzieraniu się przez maila.

REKLAMA

Często wracając z konferencji bilet lotniczy dostaję dosłownie w ostatniej chwili. W takich sytuacjach wystarczy rzut oka, by mieć komplet najważniejszych informacji odnośnie podróży. To wielka wygoda, szczególnie w biegu.

Nowe funkcje trafią do Outlooka na komputerach Mac, a także do webowej wersji aplikacji już dzisiaj. Niebawem nowość trafi też do desktopowego programu na Windowsie. Nie zabraknie też aktualizacji aplikacji modern na Windows 10. Nowe wersje kalendarza i maila pojawią się też na systemach mobilnych, czyli iOS i Androidzie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA