REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play nagradza za rejestrację karty. Możesz zgarnąć nawet 500 zł

Obowiązek rejestracji kart prepaid pojawi się w ciągu kilku następnych tygodni. Play zamierza wykorzystać tę okazję do pozyskania nowych klientów i przejęcia ich z innych sieci.

06.06.2016
12:53
Internet na kartę w Play
REKLAMA
REKLAMA

Obowiązek rejestracji kart prepaid to nie tylko problem dla klienta, ale również duże wyzwanie dla operatora. Tak naprawdę nie wiadomo, jakie wymogi na operatorów narzuci rząd, więc Play zdecydował się na najbezpieczniejszą opcję. Konkretnie pozwolił na rejestrację dotychczas używanych i nowych numerów wyłącznie w salonach operatorskich i własnych punktach sprzedaży. Zastrzega jednak, że być może w przyszłości pojawi się możliwość rejestracji kart SIM w sklepach, kioskach oraz innych punktach sprzedaży.

Obecnie w Polsce znajduje się 27 mln kart prepaid, z czego 80-90 proc. jest niezarejestrowanych.

Z kart tych obecnie korzysta 10 mln osób, które będą musiały udać się do salonów i je zarejestrować. Play postanowił nie czekać na ustawodawcę i sam wprowadził obowiązek rejestracji nowych kart SIM od lipca 2016. Namawia jednak, by zarejestrować kartę już teraz i uniknąć niepotrzebnych kolejek. Fioletowy operator zdaje sobie sprawę, jak wiele osób będzie chciało rejestrować swoje numery. Właśnie dlatego postanowił maksymalnie uprościć proces rejestracji. W przypadku kupna nowego numeru wszystko jest jasne.

Obowiązek rejestracji kart prepaid w Play. class="wp-image-499897"

Po prostu w salonie należy podać imię, nazwisko i numer PESEL, a następnie potwierdzić dane za pomocą dowodu osobistego lub innego dokumentu i podpisać się. Osoby, które zdecydują się na rejestrację już posiadanego numeru, dodatkowo otrzymają na swój numer kod potwierdzający proces. Jeżeli już ktoś jest klientem Play, nie musi podawać swoich danych. Musi tylko okazać dowód osobisty, pokazać wiadomość potwierdzającą i się podpisać. Jak widać, obowiązek rejestracji kart prepaid nie jest wcale taki straszny.

Należy jednak pamiętać, że z kart prepaid korzysta w Polsce ponad 2 mln osób niepełnoletnich. Jeżeli mają one 13 lat lub więcej, mogą samodzielnie iść do salonu z dowodem osobistym lub paszportem i zarejestrować numer. Numery młodszych użytkowników muszą być zarejestrowane na ich rodziców. W przypadku numerów firmowych trzeba zamiast numeru PESEL podać numer NIP lub REGON. Cudzoziemcy pochodzący spoza UE do rejestracji potrzebują paszportu lub karty pobytu.

Play zaprasza do siebie nie tylko swoich klientów. Pozostałe osoby chce przekonać do swoich usług pokaźnym bonusem.

Osoby, które zarejestrują w Play swój numer, otrzymają 100 zł na rozmowy i SMS-y, pakiet danych wielkości 10 GB i rok ważności konta. Play jeszcze mocniej nagradza stałych klientów, którzy będą rejestrować używane wcześniej numery. Zależnie od stażu w Play dostaną one dodatkowy bonus pieniężny. Za każdy rok otrzymają dodatkowe 100 zł. W ten sposób jednak nie można otrzymać więcej niż 400 zł. Oznacza to, ze osoby będące w Play co najmniej cztery lata mogą otrzymać 500 zł, pakiet danych wielkości 10 GB i rok ważności konta.

Bonus za obowiązek rejestracji kart prepaid. class="wp-image-499896"

Jest tylko jeden szkopuł. Premie te są ważne zaledwie przez 30 dni. Oznacza to, że będzie bardzo się postarać, by je wykorzystać. Ba, będzie to prawie niemożliwe! Jako że oferty no-limit kosztują obecnie 19 zł, można pokusić się o stwierdzenie, że jest to realna wartość każdego bonusu w Play. Proponuję, by następnym razem bez kozery dawać 100 milionów złotych, których nie będzie się dało wykorzystać. No bo czemu nie?

REKLAMA

Niemniej jednak jeżeli szukacie darmowego dostępu do Internetu na wakacyjny wyjazd, warto zainteresować się tą ofertą. No chyba że jedziecie za granicę. Okazuje się bowiem, że wspomniany bonus pieniężny działa wyłącznie w Polsce, co jest jego poważnym minusem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA