REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Biznes

W co inwestuje Robert Lewandowski?

Lewandowski zarabia rocznie kilkadziesiąt milionów euro i jest jednym z najbardziej wartościowych piłkarzy na świecie. Gdzie lokuje swoje pieniądze? W innowacyjnych, polskich startupach!

17.06.2016
19:41
W co inwestuje Robert Lewandowski?
REKLAMA
REKLAMA

Ile zarabia Robert Lewandowski?

„France Football” podał, że w 2014 roku Lewandowski zarobił ponad 20 mln euro. Jednak jego kariera w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej przyspieszyła. Party podaje przykładowo, że na samych kontraktach reklamowych para Robert i Anna Lewandowscy zarobiła 8 mln zł przez ostatnie pół roku.

Lewandowski ma też podpisany kontrakt z Bayernem Monachium, który obowiązuje do 2019 roku i gwarantuje mu 10 mln euro rocznie. Po plotkach związanych z przenosinami Polaka do Realu Madryt, pojawiły się z kolei doniesienia, że Niemcy chcą zaproponować Lewandowskiemu przedłużenie kontraktu do 2021 roku z roczną gażą 12 mln euro.

Lewandowski inwestuje

Za namową swojego menedżera Cezarego Kucharskiego stał się współudziałowcem w polskim funduszu VC Protos, który inwestuje w startupy.

Najnowszą inwestycją funduszu jest internetowy bazar Lokalny Rolnik, na którym spotykają się producenci lokalnej żywności oraz konsumenci. Strona stawia na jakość produktów i przystępną cenę.

Twórcy Lokalnego Rolnika dostali od Protos VC 1 mln zł.

W jakie jeszcze ciekawe startupy inwestuje i inwesotował Protos?

 • Allani - Modowa galeria handlowa, z ofertą scalającą to, co można znaleźć w różnych sklepach internetowych.
 • Twojasuknia - Katalog sukni ślubnych, który kieruje panny młode do konkretnych sklepów, które mają dane suknie w ofercie.
 • Ladytime - Platforma do rezerwowanie wizyt w salonach kosmetycznych, lub fryzjerskich.
 • Kekemeke - Aplikacja do kolekcjonowania pieczątek w kawiarniach i restauracjach. O Kekemeke pisaliśmy już na Spidwer’s Webie.
 • Sporticos - Serwis prezentujący wyniki i statystyki meczów w atrakcyjnej, infograficznej formie.
 • Gimmy - Aplikacja mobilna poświęcona wyprzedażom garażowym w najbliższej okolicy.
 • Mustache - Sklep z ubraniami projektantów mody i designerów.
 • Shoplo - Platforma dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć własny sklep internetowy.
 • Positionly - Analityczne narzędzie służące do monitorowania i optymalizacji pozycji witryn internetowych w wyszukiwarkach.
REKLAMA

Robert Lewandowski posiada również sklep z własnymi gadżetami, gdzie kupić można m.in. nieśmiertelniki, kalendarze, czy obudowy na telefon z wizerunkiem Lewego.

Zdjęcie: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA