Gry  / News

Wiedźmin 3: Krew i Wino oficjalnie! Poznaliśmy datę premiery dodatku

Picture of the author

Wszyscy fani gry Wiedźmin 3: Dziki Gon mogą już zamawiać własną kopię ostatniego dodatku. Krew i Wino, bo taki tytuł nosi drugie DLC, jest już dostępne w przedsprzedaży. Poznaliśmy też oficjalną datę premiery Wiedźmin 3: krew i wino.

Wiedźmin 3 zadebiutował 19 maja 2015 roku i okazał się prawdziwym hitem. Ogromnego RPG-a docenili zarówno gracze z Polski, jak i odbiorcy w innych krajach. Gra otrzymała mnóstwo nagród, a chociaż wiele osób dotarło do napisów końcowych już blisko rok temu, to Geralt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Czytaj również: Najlepsza polska gra w historii. Wiedźmin 3: Dziki Gon - obszerna recenzja Spider's Web

CD Projekt RED przygotował dwa rodzaje dodatków.

Twórcy w kilka tygodni po premierze udostępnili za darmo szereguDLC dodających nowe skórki, questy i bronie. Nie było to nic ciekawego, ale inne firmy z branży gamingowej za takie duperele potrafią żądać po kilka dolarów. CD Projekt RED nie zdecydował się na taki krok, ale nie oznacza to, że deweloperzy na dodatkach do swojego tytułu nie chcą zarabiać w ogóle.

Oprócz malutkich usprawnień, których równie dobrze mogłoby nie być, zapowiedziano też dwa duże dodatki fabularne. Pierwszy z nich o tytule Serca z Kamienia mogliśmy kupić jeszcze w zeszłym roku. Dodatek okazał się po prostu świetny, a twórcy nawet zbyt skromnie ocenili jego zawartość na ok. 10 godzin gry - sam przy konsoli spędziłem znacznie więcej czasu.

Jeszcze w tym miesiącu swoją premierę będzie miał znacznie obszerniejszy dodatek do Wiedźmina 3: Dziki Gon o tytule Krew i Wino.

Pierwszy z dodatków dawał nowy wątek fabularny, ale rozgrywał się na tej samej mapie, co podstawowa wersja gry. Krew i Wino będzie się toczyć w zupełnie nowej krainie, której w grach z serii Wiedźmin jeszcze nie widzieliśmy. Geralt uda się do nietkniętej wojną krainy Toussaint.

Nowa mapa ma odpowiadać wielkością Novigradowi z połową Ziemi Niczyjej z podstawowej wersji gry, a rozgrywka obliczona jest na 20 godzin zabawy. Geralt będzie mógł skorzystać z ponad setki nowych pancerzy i 30 nowych broni; pojawi się też nowy komplet wiedźmińskiego ekwipunku.

Co jeszcze nowego pojawi się w dodatku Krew i Wino?

Geralt dostanie od księżnej, która to ściągnęła go do nowego regionu, własną winnicę. Będzie mógł też farbować swoją zbroję i zapoluje oczywiście na nowe potwory - nowy oręż przyda się do eksterminacji blisko dwóch tuzinów nowych maszkar. Pojawią się też wampiry, wokół których skupi się główny wątek fabularny.

Jestem zachwycony tym, że będę mógł znów chwycić pada w dłoń i ruszyć z Geraltem w kolejną przygodę. Jeśli Krew i Wino spełni pokładane w nim nadzieje podobnie jak Serca z Kamienia, to będę mógł podtrzymać swoją opinię, że inni twórcy powinni uczyć się od CD Projekt RED, jak płatne DLC powinno wyglądać.

Do premiery Wiedźmin 3: Krew i wino jeszcze tylko trzy tygodnie!

Wiedźmin 3: Krew i Wino zadebiutuje, tak jak wynikało z ostatnich przecieków, 31 maja 2016 roku - to nieco ponad rok od premiery podstawowej wersji gry. Dodatek już wcześniej można było zamówić w pakiecie z DLC o nazwie Serca z kamienia. Dzisiaj pojawiła się możliwość kupna samego Krew i Wino oraz… edycji kolekcjonerskiej.

Opcja zakupu tej edycji pojawiła się w sklepie CDP.pl. Podobnie jak w przypadku dodatku Wiedźmin 3: Serca z kamienia, w pudełku z Wiedźmin 3: Krew i Wino, obok kodu pozwalającego na pobranie DLC (w wersji na PC lub PlayStation 4), pojawią się dwie talie kart do gwinta. Tym razem będą to karty Królestwa Północy oraz Nilfgaard.

Wiedźmin 3: Krew i wino - ile kosztuje nowy dodatek?

  • Dodatek Krew i wino w wersji cyfrowej - 79,99 zł
  • Dodatek Serca z kamienia w wersji cyfrowej - 39,99 zł
  • Pakiet obu fabularnych dodatków wyceniono na 99,99 zł
  • Edycja kolekcjonerska Wiedźmin 3: Krew i wino - 119,99 zł.

Kupując dodatek w przedsprzedaży w CDP.pl otrzymuje się też rabat 10 zł przy wybraniu płatności z wykorzystaniem serwisu PayPal, zniżkę 10 proc. na produkty z tzw. Strefy Wiedźmina w tymże sklepie oraz plakat

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst