Biznes  / News

Wsiadasz do Ubera, a tam inwestor z kasą. Masz 7 minut, aby go przekonać, żeby dał pieniądze

Uber zaprasza przedsiębiorców z Polski do wzięcia udziału w krajowej edycji ogólnoeuropejskiego programu, za pomocą którego będą mieli szansę wypromować swój pomysł na startup i zaczerpnąć wiedzy od tych, co już w Europie sukces odnieśli.

Co to UberPITCH? Każdy będzie mógł nacisnąć przycisk w aplikacji Uber i spróbować zamówić przejazd z jednym z najlepszych lokalnych inwestorów. Wybrani przedsiębiorcy będą mieli siedem minut, aby jak najlepiej zaprezentować swój pomysł na biznes podczas przejazdu Uberem a następnie siedmiominutową informację zwrotną na temat swojej prezentacji. Akcja będzie przeprowadzona w w 37 miastach na terenie 21 krajów w całej Europie. Twórca najlepszego pomysłu z Polski otrzyma wsparcie oraz mentoring, dzięki którym rozwój ich przedsięwzięcia nabierze tempa.

Od dziś przedsiębiorcy z całej Polski mogą zgłaszać się do programu, a regulamin całej akcji znajdziecie pod tym adresem, a wniosek o tutaj. Wybrane projekty dostaną szansę na prezentację przed inwestorami w ramach UberPITCH 6 czerwca 2016 roku. Twórcy najlepszych pomysłów z całej Europy wyjadą do Berlina na spotkanie z dyrektorem generalnym Ubera, Travisem Kalanickiem.

UberPITCH – zdecydowanie fajny pomysł!

Wśród inwestorów oceniających pomysły użytkowników znajdą się m.in. Ted Persson i Monika Ocieczek z EQT Ventures, Bartłomiej Gola ze SpeedUp Group, Maciej Wieloch z Infini, Tomasz Czudowski z Google, Marcin Zaremba z PizzaPortal oraz Michał Helman z Burda International Polska.

Dla zwycięskiego projektu w Polsce przewidziano dodatkowe nagrody w postaci godzinnego mentoringu od funduszu EQT Ventures, godzinne konsultacje z Tomaszem Danisem z MCI CAPITAL, Jackiem Lubińskim z Experior Venture oraz Janem Habermannem z Credo Ventures, warsztaty lean startup od Speedup Group a także bezpłatny udział w Demo Day organizowanym przez Campus Warsaw. Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie gali finałowej podczas Bitspiration, 7 czerwca 2016.

Jak to działa?

Wystarczy pobrać aplikację Ubera, złożyć wniosek i czekać na kod odblokowujący w aplikacji funkcję UberPITCH, który nadejdzie drogą mailową. Następnie między 11:00 a 16:00 spróbuj zamówić przejazd w taryfie UberPITCH. I próbuj do skutku. Jeżeli bowiem dostałeś maila, to i tak należysz już do grona szczęśliwców, po prostu musisz chwilę odczekać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst