Tech  / Artykuł

TOP 6 pozycji w VOD, które warto nadrobić w ten weekend

Picture of the author

Matura za pasem, ale to jeszcze nie koniec udręk. Egzaminy rozciągnięte są na cały miesiąc maj. Maturzyści, najważniejsze jednak za wami, dlatego w weekend można trochę wypocząć. A jeśli nie na dworze, bo pogoda ostatnio kapryśna, to przed ekranem monitora. Zwłaszcza, że w serwisach VOD jest całkiem sporo pozycji do nadrobienia.

Banshee

Finałowy sezon "Banshee" trwa. Ostatnia, czwarta odsłona produkcji, która opowiada o Lucasie Hoodzie, szeryfie miasteczka Banshee, już w pierwszych odcinkach udowodniła, że to jeden z najlepszych seriali z wątkiem kryminalnym i sensacyjnym, jaki nie stroni od scen przemocy i seksu. Akcja jest tu wartka, dynamiczna a intryga zmyślna - wraz z kolejnymi sezonami "Banshee" wcale nie traci pazura. Ci, którzy jeszcze nie widzieli trzech pierwszych serii produkcji, niech czym prędzej odpalą HBO GO. Finałowy sezon serialu jest tak dobry, że choćby tylko po to, aby go zobaczyć, warto nadrobić poprzednie serie. One także trzymają wysoki poziom, zarówno dzięki fabule jak i interesującym, świetnie nakreślonym bohaterom.

Zobacz Banshee w HBO GO, a recenzję nowych odcinków serialu przeczytaj na sPlay.

Dolina Krzemowa

Jeśli tak, jak ja alergicznie podchodzicie do każdej nowej komedii, tym razem możecie odetchnąć z ulgą już na wstępie. "Dolina Krzemowa" to genialny serial o nerdach z Kalifornii, który rozbawi was do łez. Przygody fajtłapowatego Richarda i jego przyjaciół, z którymi założył firmę Pied Piper to jeden a najlepszych seriali komediowych ostatnich lat. Niedawno, bo 25 kwietnia odbyła się premiera trzeciego sezonu produkcji. W HBO GO obejrzycie pierwsze dwie serie oraz dwa odcinki trzeciego sezonu (trzeci już w najbliższy poniedziałek pojawi się w platformie)

Zobacz Dolinę Krzemową w HBO GO, a recenzję otwarcia nowego sezonu przeczytaj na sP.

Agent - Gwiazdy

Niektórzy pewnie popukają się w czoło na taką propozycję, ale ja mam sentyment do programu "Agent". Tym razem bohaterami programu nie są, tak jak poprzednio, nieznane osoby żądne wrażeń, ale twarze z telewizji i internetu. Kilkunastu uczestników, m. in. Joanna Jabłczyńska, Antoni Królikowski czy blogerka modowa Macademian Girl wyruszyli w podróż do Afryki. Ich cel jest jeden - wykonywać różne zadania, będące dla nich niemałym wyzwaniem i zbierać kasę, która trafia do wspólnej puli. Co odcinek jedna osoba odpada, a ten, kto zostanie do końca, a więc zwycięży "Agenta" wygra pieniądze. Na ich drodze stoi jednak tytułowy agent. Jeden z uczestników programu ma za zadanie przeszkadzać wszystkim i dążyć do jak najgorszych rezultatów grupy. Każdy z biorących udział w show co tydzień mierzy się z pytaniem - kto z nich jest agentem?. Osoba, która na teście wypada najgorzej, odpada z programu. "Agent" prowadzony przez Kingę Rusin to naprawdę niezła rozrywka i co najważniejsze w porównaniu do innych telewizyjnych show "Agent" - mimo wszystko - stoi najdalej od żenady. Finał finałów już w najbliższy wtorek.

Zobacz Agent - Gwiazdy w platformie Player

Bodo

Ostatni raz tak dobrze bawiłam się oglądając polski serial, kiedy w TVP emitowana była produkcja "Prokurator", do której scenariusz napisali bracia Miłoszewscy. "Bodo" to serial Telewizji Polskiej opowiadający o słynnym Eugeniuszu Bodo, aktorze i kabareciarzu, który zdobył sławę w dwudziestoleciu międzywojennym. W główną rolę wcielili się dwaj aktorzy. W pierwszych odcinkach młodziutkiego Bodo zagrał Antoni Królikowski, a w późniejszych, kiedy Eugeniusz stał się już dorosłym mężczyzną, w tę postać wcielił się Tomasz Schuchardt. "Bodo" to pozycja naprawdę urokliwa, pełna klimatu. Jeden z lepszych polskich seriali ostatnich czasów.

Zobacz Bodo w TVP VOD i przeczytaj pierwsza wrażenia z produkcji na sPlay.

Marseille

Serial "Marseille" to nowa francuska produkcja Netfliksa. Tytuł porównywany był nie do końca słusznie do "House of Cards", choć rzeczywiście traktuje o tych samych tematach - polityce, żądzy władzy, korupcji. Głównym bohaterem serii jest Robert Taro, w którego wcielił się Gérard Depardieu. Depardieu zagrał mera Marsylii, który ma zamiar ustąpić ze stanowiska na rzecz swojego podopiecznego Lucasa Barresa. Niestety, wraz z jedną decyzją wszystko zmienia się całkowicie a dwaj mężczyźni staną się swoimi największymi rywalami. 5 maja w platformie został opublikowany pierwszy sezon serialu, który liczy osiem odcinków.

Zobacz Marseille w platformie Netflix i przeczytaj recenzję serialu na sPlay.

Unbreakable Kimmy Schmidt

"Unbreakable Kimmy Schmidt" to niepoprawny i zaskakująco zabawny serial komediowy produkcji Netfliksa. Całkiem niedawno w platformie zadebiutował drugi sezon tej produkcji, opowiadającej o tytułowej Kimmy Schmidt. Schmidt jest kobietą-kretem, która przez wiele lat była uwięziona wraz z innymi kobietami w bunkrze przez szalonego guru-psychopatę. Pewnego dnia zostaje uwolniona i postanawia rozpocząć nowe życie w... Nowym Jorku.

Zobacz Unbreakable Kimmy Schmidt w platformie Netflix i przeczytaj recenzję 2 sezonu serialu na sPlay.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst