Gry  / News

Aktualizacja: Fani zagłosowali portfelami. Teraz w This War of Mine zagramy... bez prądu

This War of Mine okazało się prawdziwym hitem. Polskie 11 bit studios dalej kuje gorące żelazo, a gracze już niedługo będą mogli otrzymają swoje egzemplarze analogowego TWoM-a w formie planszówki.

Aktualizacja: Wpis został zaktualizowany. Podsumowanie zbiórki na końcu tekstu.

Chociaż gry wideo to ogromny biznes, a topowe tytuły sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, to stare dobre planszówki i karcianki nie chcą odejść do lamusa. Pomimo popularności Heartstone’a analogowe zabijacze czasu nie przeniosły się na dobre na ekrany smartfonówi tabletów.

Twórcy gier wideo odpowiadają na zapotrzebowanie.

11 bit studios odniosło ogromny sukces. This War of Mine w wersji na komputery osobiste trafiło na listy bestsellerów i przyniosło polskiej firmie masę gotówki, a gra trafiła na urządzenia mobilne i konsolę PlayStation 4. Na kolejną grę twórców kultowego Anomaly jeszcze nieco poczekamy, a ten czas ma umilić graczom gra planszowa na motywach TWoM-a.

Planszówka This War of Mine
This War of Mine: The Board Game

Twórcy analogowego TWoM-a postanowili wybadać, czy papierowe This War of Mine wzbudzi zainteresowanie finansując stworzenie takiej gry za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Szybko się okazało, że popyt był ogromny, a na zebranie wymaganych funduszy wystarczyło zaledwie kilka godzin. To jednak nie znaczy, że strumień pieniędzy przestał płynąć.

Planszówka This War of Mine powstanie - to już niemal pewne.

Za This War of Mine: The Board Game odpowiada wrocławska firma Awaken Realms, która ma doświadczenie przy tzw. figurkowych bitewniakach. Zapowiedzi wyglądają obiecująco, chociaż mnie, jako planszówkowego amatora, nieco przeraża liczba kart, żetonów i figurek na grafikach promocyjnych.

Oferta kierowana jest dla osób z całego świata, a Awaken Realms przewiduje cztery wersje językowe poza angielską, jeśli na każdą zbiorą się chętni na przynajmniej 500 zestawów. Wśród języków oprócz polskiego na liście znalazły się niemiecki, hiszpański i francuski.

Planszówka This War of Mine
Trwa zbiórka na grę planszową This War of Mine

Na realizację projektu This War of Mine: The Board Game potrzebne było 40 tys. funtów, co udało się zebrać w kilka godzin.

Po kilku dniach na koncie twórców jest ponad czterokrotnie tyle funduszy, ile potrzebowano. Kampanię This War of Mine: The Board Game w serwisie Kickstarter, która potrwa jeszcze ponad dwa tygodnie, wsparło ponad 3 tysiące osób - z czego dwa tuziny zdecydowało się na “edycję ekskluzywną” za 300 funtów.

Przewidywana data wysyłki to luty 2017 roku, a cena jednej kopii gry w podstawowej wersji to 50 funtów. Użytkownicy mogą spodziewać się dedykowanej towarzyszącej grze planszowej aplikacji mobilnej oraz licznych dodatków, jeśli zbiórka przekroczy kolejne progi aż do 190 tys. funtów.

To nie wszystkie nowości związane z This War of Mine.

This War of Mine to polska gra, ale wydaną ją na rynek międzynarodowy - dostępna była w polskiej i angielskiej wersji językowej. 11 bit studios postanowiło dotrzeć do większej liczby graczy oddając im narzędzie do tłumaczenia TWoM-a razem z innymi entuzjastami.

Wykorzystując narzędzie o nawiązującej do biblijnej historii - Babel - społeczność fanów gry będzie mogła wspólnie pracować nad nowymi tłumaczeniami. Wszyscy chętni będą mogli założyć konto i razem z innymi graczami rozpocząć tłumaczenie, które następnie zostanie dodane przez twórców do gry.

Aktualizacja (31 maj 2016):

Kampania This War of Mine: The Board Game zakończyła się oszałamiającym sukcesem.

W serwisie Kickstarter zebrano ponad 621 tys. funtów, a ilość zebranych pieniędzy przerosła oczekiwania twórców. To o 121 tys. funtów więcej, niż wynosił najwyższy próg zbiórki, a w przeliczeniu na naszą walutę - ok. 3,5 mln zł.

Trzymamy kciuki, żeby skala przedsięwzięcia nie przerosła Polaków - grą zainteresowane jest w końcu blisko 10 tys. ludzi!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst