Tech  / News

Trzeba się spieszyć - OnePlus znów rozdaje gogle VR za darmo i nie jest to karton!

Samsung i Google to nie jedyne firmy, które mają coś do powiedzenia w kwestii mobilnego VR-u. Swoje plany związane z wirtualną rzeczywistością przedstawiła właśnie chińska firma OnePlus. Klienci mogą zamawiać za darmo OnePlus Loop VR Headset.

Firma OnePlus osiągnęła niemały sukces. Na przestrzeni zaledwie kilku lat udało im się zbudować rozpoznawalną markę i społeczność oddanych fanów. Ich telefonów nie da się co prawda kupić w abonamencie lub pierwszym lepszym sklepie z elektroniką, ale wśród entuzjastów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

OnePlus Loop VR Headset za darmo

AKTUALIZACJA:

Niestety, 30 tysięcy headsetów już rozdane. Możliwe jednak, że to nie koniec, więc warto do nas zaglądać, żeby nie przegapić ewentualnego wznowienia promocji.

Chińczycy po ugruntowaniu swojej pozycji na rynku smartfonów atakują wirtualną rzeczywistość.

Z okazji zbliżającej się premiery OnePlus 3, czyli kolejnego topowego modelu telefonu w ofercie, firma zorganizowała promocję. Wszyscy chętni, przynajmniej w teorii, mogą - a w momencie gdy czytacie te słowa pewnie mogli, bo zainteresowanie z pewnością jest ogromne - zamówić własny egzemplarz gogli VR pokrywając wyłącznie koszt przesyłki.

To nie pierwszy raz, kiedy można usłyszeć o OnePlus w kontekście VR-u. Firma zdecydowała się wykorzystać wirtualną rzeczywistość do transmisji premiery swojego topowego telefonu na 2015 roku, czyli OnePlus 2. Wtedy przekazano konsumentom nieodpłatnie 30 tys. kartonowych Google Cardboard, a wszyscy chętnie mogli zobaczyć sferyczną prezentację pokazującą nowy produkt.

W tym roku producent idzie o krok dalej, a za darmo można otrzymać OnePlus Loop VR Headset.

W zeszłym roku wykorzystując do tego celu gogle Cardboard lub produkt produkcji Samsunga - Gear VR - klienci mogli podziwiać OnePlus 2. W informacji o tegorocznych goglach OnePlus zresztą Samsunga wspomina - ale nie tylko w kontekście producenta gogli, na których można było oglądać prezentację nowego urządzenia w wersji VR.

OnePlus Loop VR Headset za darmo

W ogłoszeniu udostępnienia klientom za darmo gogli przygotowanych we współpracy z AntVR pojawił się przytyk w stronę koreańskiej firmy. Napomknięto, że szewc bez butów chodzi, bo gdy Samsung robił własną prezentację w VR, to już nie mógł być nazwany pionierem - to miano przypadło właśnie OnePlusowi.

Gogle będzie można wykorzystać m.in. do obejrzenia prezentacji telefonu OnePlus 3 - wirtualna rzeczywistość ma przenieść nas do przestrzeni kosmicznej - i od razu w VR będzie można smartfon kupić. Oczywiście zamawiając OnePlus Loop VR cyrografu się nie podpisuje i można je wykorzystać w dowolny sposób. Podobnie jak rok temu, dostępnych jest 30 tys. egzemplarzy gogli. Trzeba więc się spieszyć.

OnePlus Loop VR Headset można zamówić za darmo, a wysyłka do Polski to koszt 27,99 dol.*

*Jeśli zmienicie w prawym dolnym rogu lokalizację na "Polska" przed złożeniem zamówienia, lub wprowadzicie ręcznie URL oneplus.net/pl/oneplus-loop-vr koszt wysyłki "Standard" powinien wynieść 28 PLN. U mnie przynajmniej zadziałało. Ten sam pro-tip działa w przypadku, gdy po złożeniu zamówienia nie da się zmienić lokalizacji z United States na nic innego |Łukasz.

Czytaj również: O OnePlus 3 wiemy już sporo i jedno jest pewne - będzie potrzebował czegoś więcej niż niskiej ceny

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst