Gry  / News

Gran Turismo Sport - tak wygląda gra, która powalczy o koronę konsolowych wyścigów

Jesteśmy właśnie na prezentacji Gran Turismo Sport, czyli pierwszych wyścigów na konsolę PlayStation 4 z prawdziwego zdarzenia. Do sieci trafił też wreszcie trailer, po którym ostrzymy sobie zęby na nadchodzącą produkcję.

Gran Turismo to już legenda w świecie gier wideo. Serii gier wyścigowych na platformę Sony rzucić rękawicę może tylko Microsoft i jego Forza Motorsport. Do tej pory zresztą gigant z Redmond miał ogromną przewagę nad Japończykami, a miłośnicy ściganek mogli w ciemno wybierać konsolę Xbox One.

To się może teraz zmienić.

Od debiutu konsol obecnej generacji to Forza Motorsport dzierżyła koronę najlepszej gry wyścigowej. Posiadacze PlayStation 4 mogli zabijać czas czekając na nową produkcję z serii Gran Turismo zagrywając się w trapionego wieloma problemami Drivecluba i arcade’owe Need for Speed.

Sony wreszcie wychodzi z marazmu i prezentuje oficjalnie najnowszą grę z serii Gran Turismo. Dwóch wysłanników z naszej redakcji, czyli Maciek Gajewski i Łukasz Kotkowski są właśnie w Londynie, a ich zadaniem jest przetestowanie wersji rozwojowej Gran Turismo Sport.

My z kolei możemy cieszyć się najnowszym zwiastunem!

Do sieci właśnie trafił trailer nowego Gran Turismo Sport, nad którym prace trwały przez ostatnie trzy lata. Zapowiada się na to, że gra będzie miała fenomenalną oprawę graficzną, a nawet miłośnicy grania na pecetach po raz kolejny będą musieli przyznać, że gry na konsolach potrafią wyglądać obłędnie - oby tylko finalna wersja nie wyglądała gorzej.

Co jeszcze wiemy na temat gry studia Polyphony? W podstawowej wersji Gran Turismo Sport pojawi się 137 pojazdów i 19 tras, a już po premierze mają zostać dołączone kolejne auta i mapy. Kampania dla pojedynczego gracza będzie składać się z 117 wyścigów. Gra zaoferuje nawet tryb nauki etyki jazdy na poczet rozgrywek wieloosobowych.

Multiplayer w Gran Turismo Sport ma być najważniejszą częścią nowej gry, a tytuł ma trafić przede wszystkim do fanów e-sportu. Przewidziane są nawet mistrzostwa w wirtualnej rzeczywistości, które będą transmitowane do innych graczy - a wyczyny zawodników w grze będą komentować przy tym prawdziwi komentatorzy, tak jak wyścigi w realnym świecie.

Więcej o Gran Turismo Sport przeczytasz w naszej relacji z londyńskiej premiery.

Gran Turismo Sport - gruba relacja z premiery


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst