Oprogramowanie  / News

Zastanawiasz się, jak ominąć geoblocka? Jeden z najprostszych sposobów właśnie potaniał

Serwisy VOD wpisały się na dobre w krajobraz globalnego internetu, ale jak mało którą gałąź cyfrowej rozrywki segregują użytkowników na lepszych i gorszych. Getflix proponuje rozwiązanie problemów związanych z blokadami regionalnymi.

Chociaż internet nazywany jest globalną wioską, to dostęp do wielu mediów jest ograniczany mieszkańcom takich krajów jak Polska. Chociaż technologia pozwala na udostępnienie pełnej bazy Netfliksa i spółki na wszystkich rynkach, w których te serwisy są obecne, to ze względu na regulacje, prawa autorskie i treść umów między twórcami i dystrybutorami dzieje się inaczej.

W rezultacie internauci obchodzą blokady regionalne na różne sposoby.

Wielu Polaków jeszcze przed styczniowym debiutem Netfliksa w naszym kraju korzystało z zasobów serwisu, tak jak dzisiaj korzysta z np. Hulu stając się wirtualnymi turystami. Łącza VPN, kombinowanie z proxy, zmiany rekordów DNS i wszystkie inne tricki pozwalają internautom oglądać wideo dla nich nieprzeznaczone.

Jedną z usług, która chce pomóc użytkownikom w uzyskiwaniu dostępu do treści, za które chcą płacić na przekór właścicielom praw autorskich, jest Getflix. Wbrew nazwie ten Smart-DNS skierowana jest nie tylko do klientów Netfliksa, ale też takich platform jak wspomniane Hulu.

Getflix

Getflix to tylko jedno z wielu takich rozwiązań.

Twórcy usługi Getflix kierują ją przede wszystkim do osób, które wiele podróżują. Zwykle podczas podróży zagranicznych dostęp do wybranych materiałów jest blokowany - a dopiero w powijakach są plany, by przynajmniej na terenie Europy zobligować największego gracza na tym rynku, czyli Netfliksa, by był przyjaźniejszy klientom przebywającym za granicą.

Getflix tak jak inne usługi Smart DNS mogą wykorzystać osoby do wirtualnych wojaży. Pozwala udawać, że przebywamy w innym miejscu i oglądać materiały udostępnione tylko i wyłącznie na terenie np. Stanów Zjednoczonych. Zwykle jest to sprzeczne z regulaminami usługi, a wiele osób przyrównuje takie kombinowanie do… piractwa.

Osoby, które nie widzą w takich praktykach nic złego ucieszy natomiast fakt, że w sklepie bgr.com usługę Getflix można wykupić teraz za 39 dol. To o 95 proc. mniej, niż normalna cena, a za usługę wystarczy zapłacić raz. Zwykle Smart DNS wymaga opłacania miesięcznego lub rocznego abonamentu.

Oczywiście trzeba pamietać, że oprócz tego trzeba opłacić samą usługę, z której chcemy korzystać - a jak widać na przykładzie Hulu może to nie być takie proste.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst