REKLAMA

Pierwsza w Polsce superszybka ładowarka Tesli już działa

Stało się - nie w maju, ale jeszcze w kwietniu - pierwszy Supercharger Tesli w Polsce już działa. Teraz czas na kolejne. 

26.04.2016 17.47
Pierwsza w Polsce superszybka ładowarka Tesli już działa
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo spodziewaliśmy się, że Supercharger w Kostomłotach zostanie uruchomiony dopiero w maju - nawet pomimo tego, że odpowiednie stanowiska stoją na stacji Orlenu już od kilku miesięcy. Okazuje się jednak, że nie trzeba było czekać dłużej - można już bez żadnych obaw zatrzymać się na stacji pod Wrocławiem i natankować swoją Teslę.

tesla model s wroclaw supercharger 4 class="wp-image-492088"

Radosną wiadomość dla nielicznych użytkowników samochodów Tesli w Polsce potwierdził na własnym samochodzie użytkownik Facebooka D1 TESLA (wiadomość podana dalej później przez użytkownika Moja Tesla). Mówiąc w skrócie - ładowarki są, jest prąd, można ładować samochody. Do pełna, dużo szybciej, niż na standardowych, publicznych ładowarkach, a do tego całkowicie za darmo.

Na stacji szybkiego ładowania zmieszczą się jednocześnie cztery Tesle, choć prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach - poza ewentualnymi zlotami - zabrakłoby dla kogoś miejsca, jest raczej niewielkie. Choć, kto wie...

Co dalej?

Dalej ma być już z górki i - według zapewnień, które otrzymaliśmy - dużo szybciej. Do końca tego roku uruchomionych ma być w sumie aż 7 stacji (wliczając w to tę w Kostomłotach).

tesla supercharger mapa class="wp-image-493407"

Na tle niektórych europejskich krajów nie wygląda to może zbyt imponująco, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek. Później, po zbudowaniu trzonu przejazdowego, mapa stacji może się rozrastać i zagęszczać. Czy tak się stanie - przekonamy się pewnie dopiero za jakiś czas, kiedy Tesla podejmie kolejne decyzje dotyczące lokalizacji kolejnych Superchargerów.

Czytaj więcej:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA