Motoryzacja  / News

Pierwsza w Polsce superszybka ładowarka Tesli już działa

115 interakcji
dołącz do dyskusji

Stało się - nie w maju, ale jeszcze w kwietniu - pierwszy Supercharger Tesli w Polsce już działa. Teraz czas na kolejne. 

Początkowo spodziewaliśmy się, że Supercharger w Kostomłotach zostanie uruchomiony dopiero w maju - nawet pomimo tego, że odpowiednie stanowiska stoją na stacji Orlenu już od kilku miesięcy. Okazuje się jednak, że nie trzeba było czekać dłużej - można już bez żadnych obaw zatrzymać się na stacji pod Wrocławiem i natankować swoją Teslę.

tesla model s wroclaw supercharger 4

Radosną wiadomość dla nielicznych użytkowników samochodów Tesli w Polsce potwierdził na własnym samochodzie użytkownik Facebooka D1 TESLA (wiadomość podana dalej później przez użytkownika Moja Tesla). Mówiąc w skrócie - ładowarki są, jest prąd, można ładować samochody. Do pełna, dużo szybciej, niż na standardowych, publicznych ładowarkach, a do tego całkowicie za darmo.

Na stacji szybkiego ładowania zmieszczą się jednocześnie cztery Tesle, choć prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach - poza ewentualnymi zlotami - zabrakłoby dla kogoś miejsca, jest raczej niewielkie. Choć, kto wie...

Co dalej?

Dalej ma być już z górki i - według zapewnień, które otrzymaliśmy - dużo szybciej. Do końca tego roku uruchomionych ma być w sumie aż 7 stacji (wliczając w to tę w Kostomłotach).

tesla supercharger mapa

Na tle niektórych europejskich krajów nie wygląda to może zbyt imponująco, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek. Później, po zbudowaniu trzonu przejazdowego, mapa stacji może się rozrastać i zagęszczać. Czy tak się stanie - przekonamy się pewnie dopiero za jakiś czas, kiedy Tesla podejmie kolejne decyzje dotyczące lokalizacji kolejnych Superchargerów.

Czytaj więcej:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst