REKLAMA

Najlepszy cyfrowy notatnik w końcu jest tak samo dobry na Windowsie, jak na Macu

Na rynku programów do robienia notatek, porządkowania oraz wspomagania zbierania informacji dominują dwie aplikacje: OneNote, wchodzący w skład pakietu Microsoft Office, oraz Evernote.

22.04.2016 13.04
Wyniki finansowe Play
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy programu Evernote wiedzą o tej szczególnej rywalizacji. Niedawny wpis na ich firmowym blogu brzmia: "Success is a symphony, not just one note" - czyli sukces to symfonia, a nie jedna nuta (gra słów z nazwą OneNote).

Oba programy mają bardzo podobną funkcjonalność i choć różnią się sposobem używania, idą łeb w łeb pod względem udostępnianych użytkownikowi możliwości. Evernote króluje jednak na polu platform, na które jest dostępny: używać go można poprzez przeglądarkę internetową, lub zainstalować aplikację na praktycznie każdy współczesny system operacyjny, mobilny lub desktopowy.

2016-04-21 class="wp-image-492678"

Czasami zdarzało się (szczególnie kilka lat temu), że jakaś funkcja była dostępna np. na OS X, a nie pod Windows, albo odwrotnie. Mimo że aplikacja swoje początki miała pod Windows, to użytkownicy komputerów Apple cieszą się juź wersją 6.4 programu, podczas gdy Windows do dzisiaj miało wciąż 5.9.

Dziś ta sytuacja się zmieniła i Evernote Corporation wypuściło wreszcie Wersję 6.0 na system operacyjny Microsoftu.

Wśród nowości w Evernote 6.0.4 znalazły się następujące funkcje:

Bardziej intuicyjny panel boczny pozwala teraz na wybranie notatnika, lub rozwinięcia go. Kosz teraz nie "ucieka" poza ekran - jest w stałym miejscu. Łatwiejszy jest też dostęp do zmniejszenia panelu z notatnikami. Po najechaniu myszką na konkretny notatnik pojawiają się teraz funkcje wyszukiwania bądź stworzenia nowej notatki. Podobnie jest po najechaniu nad jeden z tagów, które stały się czymś w rodzaju wirtualnych notatników.

Sidebar-Compare1 class="wp-image-492679"

Użytkownicy mający przypisaną do konta subskrypcję typu biznes (nie chodzi mi o Evernote Premium, ale o usługę dla firm), z zadowoleniem zauważą, że łatwiej teraz rozdzielić sprawy prywatne i służbowe. List notatników posiada teraz w tym celu odpowiednie zakładki.

Business-Split-228x338 class="wp-image-492680"

Lepsze wyszukiwanie pokazuje teraz szybkie podsumowanie wyników na samej górze (bardzo wygodne, gdy interesują nas wyniki z konkretnej kategorii). Zmieniono też miejsce położenia panelu wyszukiwania: znajduje się teraz w bardziej intuicyjnym miejscu, nad listą notatek, a nie jak dawniej, nad edytorem.

Assist-Search-2 class="wp-image-492681"

Użytkownicy mogą teraz nadawać kolory i atrybuty notatnikom - kolory pokazywane są potem w poszczególnych notatkach, a atrybut umożliwia np. pokazanie nazwy notatnika kursywą bądź pogrubioną czcionką.

Poprawiono również ogólny wygląda aplikacji, przyspieszono jej uruchamianie i usprawniono wiele drobiazgów (np. automatycznie chowany obszar edytora lub wyszukiwania). Aktualizacja jest dostępna już teraz na komputery z systemem Windows.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA