REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MyTaxi właśnie zyskało w Polsce dużą przewagę nad Uberem

Chociaż Uber prężnie rozwija się na polskim rynku. Startup z San Francisco nadal nie oferuje jednak u nas usługi, dzięki której zasłynął poza granicami naszego kraju pozwalającej zamawiać wyłącznie kursy samochodami o naprawdę wysokim standardzie. Ten pomysł wykorzystała natomiast aplikacja, która pozwala zamawiać w Polsce zwykłe taksówki. Mercedesy Klasy B w MyTaxi można już zamawiać z pominięciem aut innych marek.

08.04.2016
21:13
Mercedesy-Klasy-B-w-MyTaxi
REKLAMA
REKLAMA

MyTaxi to jedna z wiodących usług zamawiania taksówek działających na polskim rynku. Usługa działa też na terenie kilku innych państw. Do aplikacji mobilnej dodano właśnie nową funkcję, która pozwala wybrać, jaki samochód po nas przyjedzie.

Mercedesy Klasy B w MyTaxi class="wp-image-490064"
Uber czy MyTaxi? W MyTaxi możesz jeździć tylko Mercedesami.

Klient nie zawsze ma wybór, jakim autem pojedzie.

Zamawiając taksówkę w klasyczny sposób - podchodząc do kierowcy na postoju - można zdecydować, czy auto nam pasuje jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Użytkownicy Ubera w Polsce nie mają z kolei wpływu na to, jaki samochód po nich przyjedzie.

Zamawiając Ubera równie dobrze pod wskazanym adresem może pojawić się Skoda Rapid, jaki i luksusowa limuzyna, lub ogromne, ośmioosobowe auto. W przypadku usług skupiających taksówki do tej pory też nie dało się wybrać marki auta.

Zamawiając taksówkę można definiować parametry kursu.

Już teraz w przypadku MyTaxi klient zamawiając kurs miał do wyboru znacznie więcej opcji, niż w przypadku Ubera. Po uruchomieniu MyTaxi można ustalić maksymalną cenę za kilometr, wybrać tylko najlepszych kierowców, poprosić o busa za dopłatą, wybrać kurs z przewożeniem zwierząt itp.

Dla wielu osób to mało istotny dodatek, jeśli chcą zamawiać kursy jednym kliknięciem, bez kombinowania. Dla innych klientów możliwość ustalenia parametrów kursu to z kolei bardzo istotna kwestia, a MyTaxi stara się wyjść naprzeciw obu grupom klientów dodając możliwość wybrania konkretnej klasy auta.

Mercedesy Klasy B w MyTaxi.

W aplikacji MyTaxi nie ma co prawda przycisku “zamów nowiutkiego i ekologicznego mercedesa”, ale jest sposób, by szukać kursów wyłącznie wśród kierowców prowadzących Mercedesy Klasy B. Twórcy aplikacji pozwalają dodać do Ulubionych od razu całą grupę taksówkarzy wykorzystujący właśnie te auta.

W celu dodania do Ulubionych kierowców jeżdżących Mercedesami Klasy B należy wejść do profilu użytkownika i przejść do ekranu “Ulubieni Kierowcy”. W prawym górnym rogu wystarczy wcisnąć znak Plusa i w polu wyszukiwania wpisać hasło “Mercedes Klasa B” i dodać całą grupę.

REKLAMA

Od tej pory wystarczy zamawiając kurs zaznaczyć opcję “Ulubiony Kierowca”. Dzięki temu Mercedesy Klasy B w MyTaxi to będą jedyne auta, jakie aplikacja będzie wyszukiwać. Przejazd nie będzie też przesadnie drogi - taki kurs wyceniony jest w podstawowej taryfie z cennika zakładającego opłatę 2 zł za km.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA