REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Dolby Vision i Kuba Błaszczykowski, czyli dwa asy LG, których nie ma konkurencja

Odkąd go testowałem, choruję na niego i w końcu go sobie kiedyś kupię. A teraz LG pokazało jego bardziej prestiżową wersję. Odwrócił moją uwagę od gwiazd głównych programu, którymi są nowe telewizory LG Super UHD TV.

25.04.2016
19:51
Dolby Vision wyłącznie w telewizorach LG Super UHD 2016
REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacja na rynku telewizorów trwa nadal i nie bez przyczyny: coraz trudniej przekonać nas do kupowania tych urządzeń. 3D, 4K, HDR, Smart TV… a my i tak kupujemy telewizor dopiero wtedy, gdy ten stary nam się popsuje. To jednak oznacza, ze rywalizacja między największymi graczami na rynku jest zażarta jak nigdy wcześniej. I gdy w końcu decydujemy się na zakup lub wymianę telewizora, to mamy do wyboru naprawdę imponujące konstrukcje.

Osobiście, jak już wspominałem, cały czas choruję na OLED-owy telewizor LG, z którym spędziłem kilka czarujących tygodni. Wyświetlacze OLED w końcu są dostępne w cenie będącej w zasięgu przedstawicieli klasy średniej, i choć nadal jest wysoka a ja mam pilniejsze wydatki, tak w końcu w ogóle mogę o tym myśleć. A LG, złośliwie, właśnie pokazał mi jeszcze lepsze urządzenie.

LG OLED TV Signature – telewizor moich marzeń

Nie zdecyduję się na większy wydatek względem „zwykłego” OLED-a aktualnie dostępnego w ofercie LG z uwagi na to, że różnice są wyłącznie w urodzie tego telewizora, a nie w jakości obrazu. Signature ma dokładnie te same supercienkie szklane ekrany, te same algorytmy, te same matryce. Wersja Signature ma mniejszy moduł z tyłu ekranu, dzięki czemu może być powieszony na ścianie jeszcze bliżej jej powierzchni.

To za mało, bym chciał dopłacić. Ale najlepszy telewizor na świecie właśnie stał się jeszcze lepszy. Pamiętajmy jednak, że inne firmy, w szczególności Samsung i Panasonic, mają również znakomitą ofertę, a więc w każdej chwili LG może ten chwalebny tytuł stracić.

lg-super-uhd-tv-1 class="wp-image-493125"

Wróćmy do bardziej przyziemnych spraw – LG Super UHD TV na 2016 rok

Jakub Błaszczykowski, jeden z najlepszych graczy polskiej reprezentacji oraz piłkarz włoskiej drużyny ACF Fiorentina, został Ambasadorem marki LG. Jednocześnie gwiazda sportu zostanie twarzą kampanii promocyjnej nowych telewizorów LG na 2016 rok oraz innowacyjnych klimatyzatorów LG. W trakcie współpracy z marką LG, Kuba Błaszczykowski stanie się „twarzą” kampanii promocyjnej i reklamowej zarówno nowych telewizorów LG OLED oraz Super UHD 4K, jak i klimatyzatorów. Jako Ambasador marki będzie m.in. uczestniczył w wybranych wydarzeniach LG, a jego wizerunek stanie się nieodłączną częścią nadchodzących kampanii oraz komunikacji marketingowej. Kontrakt o wzajemnej współpracy między partnerami został zawarty na rok.

Same nowe telewizory Super UHD 4K to przede wszystkim nowe panele IPS, podwójne, lub - w przypadku IPS Pro - potrójne, co ma wpływać na eliminację niepożądanych refleksów świetlnych. Z kolei technika ColorPrime Plus odpowiada za rozszerzenie obsługiwanej palety barwnej, a Ultra Luminance zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi a jasnymi elementami obrazu. Wszystkie telewizory Super UHD mają 100-hercowe matryce i 10-bitowe kodowanie kolorów. Nie zabraknie też znakomitego, sześcioetapowego skalera.

LG Super UHD TV  class="wp-image-493127"

Topowe modele z nowej linii LG, UH950,UH850, czy UH770 wyposażono także w pozostałe innowacyjne nowe funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać dodatkową głębię obrazu.

Najważniejsze jest jednak wprowadzenie obsługi Dolby Vision oprócz obsługiwanego już standardu HDR 10. To będą jedyne telewizory na europejskim rynku, które będą obsługiwały tę technikę. Zapewnia ona jeszcze wierniejsze odwzorowanie szczegółów na obrazach cechujących się różnoraką jasnością. Dolby Vision analizuje treści klatka po klatce dostosowując optymalne parametry wyświetlania na ekranie telewizora w czasie rzeczywistym. Różnica, trzeba przyznać, jest znacząca i widać wyraźnie, że HDR (bo Dolby Vision jest de facto kolejną jego odmianą) i jego rozwój będzie teraz największym polem do popisu dla wszystkich producentów telewizorów. Dolby Vision został zaimplementowany w najnowszych seriach TV LG UH950, UH850 oraz UH770.

LG Super UHD TV  class="wp-image-493126"

Wszystkie telewizory zarządzane są przez, co oczywiste, system webOS 3.0. Co ciekawe, nie we wszystkich modelach będzie dostępna funkcja 3D. LG otwarcie i słusznie przyznaje, że ten trend powoli zanika, a sama technika się nie przyjęła (na szczęście).

REKLAMA

Nowa linia telewizorów LG Super UHD TV 4K na 2016 obejmuje serie UH950, UH850 oraz UH770, zaś linia UHD TV 4K obejmuje serie: UH750, UH660, UH650, UH630, UH610) sukcesywnie wchodzi na rynek od połowy kwietnia i będzie dostępna w największych sieciach handlowych w całej Polsce.

Ceny mają zostać podane dopiero jutro, wtedy dodamy do tego wpisu stosowną aktualizację.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA