Bankowość  / News

Niespodzianka na Steam. Platforma otwiera się na bitcoiny

Valve zdominował rynek rozrywki elektronicznej na PC poprzez słuchanie swoich klientów i dostosowywanie się do ich potrzeb i tej polityki zmieniać nie zamierza. Chcieliście płacić Bitcoinami na Steamie? To już możecie.

Steam to na chwilę obecną zdecydowanie największa pecetowa platforma dla graczy, ciesząca się znacznie większą sympatią i popularnością od konkurencyjnych Origin, Xbox czy dowolnych innych. Twórcy Half-Life’a jednak wiedzą doskonale, że nic nie trwa wiecznie i o zdobytych klientów trzeba dbać. A ci domagali się wprowadzenia możliwości płacenia za gry i usługi za pośrednictwem kryptowaluty Bitcoin.

Valve długo nie komentował tych próśb, a teraz, bez większego rozgłosu, wprowadza obsługę Bitcoinów do swojej platformy. Płatność za ich pośrednictwem nie jest skomplikowana i w zasadzie sprowadza się do wyboru Bitcoin jako środka, który chcemy w danej chwili wykorzystać. Cała operacja trwa nie więcej niż minutę, a jeżeli wykorzystujemy kod QR, sprowadza się do kilku sekund.

To korzyść nie tylko dla graczy i Valve, ale również i dla samego Bitcoina. Kryptowaluta nadal nie zdobyła mainstreamowej popularności, na co liczą jej twórcy i entuzjaści, a pojawienie się na tak potężnej i prestiżowej platformie powinno zwiększyć jej popularność.

Czytaj również: Co właściwie dzieje się z bitcoinem?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst