REKLAMA

Gdyby nie postawa Microsoftu, ten smartfon mógłby sporo namieszać

Acer na rynku mobilnym poszerza swoje portfolio produktów. Do smartfonów z Androidem dołącza cała gama innych urządzeń, w tym tablet dla starszych osób i nowa opaska fitnessowa.

28.04.2016 14.15
Acer prezentuje smartfony, opaskę i tablet dla seniora
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz komputerów dla graczy z rodziny Predator w ofercie Acera na sezon wiosenny 2016 roku pojawiła się cała gama innych urządzeń elektronicznych dla konsumentów z różnych kategorii, w tym sprzętów mobilnych. Po konferencji next@acer przyjrzałem się najciekawszym propozycjom firmy.

Acer Liquid Jade Primo z Windows 10 Mobile

acer-liquid-jade-primo class="wp-image-493238"

Podczas next@acer producent po raz kolejny chwalił się swoim smartfonem z systemem Windows 10 Mobile o nazwie Liquid Jade Primo. Tym razem mogłem pobawić się chwilę nie tylko samym telefonem, ale też sprawdzić jak urządzenie radzi sobie po podpięciu do większego ekranu. Wyświetlacz smartfona może wtedy pełnić funkcję touchpada.

Acer już w zeszłym roku podczas targów IFA chwalił się nowym smartfonem wykorzystującym Continuum, ale biorąc pod uwagę klapę nowego mobilnego Windowsa trudno wróżyć temu urządzeniu oszałamiający sukces. Szkoda, że partnerzy Microsoftu, którzy ponownie zaufali firmie i poświęcili czas i środki, zostają z produktami martwymi na starcie.

GrandPad, czyli tablet dla seniorów

Jedną z ciekawostek zaprezentowanych w Nowym Jorku był tablet dla osób starszych o wdzięcznej nazwie GrandPad. To prosty tablet z Androidem o dość słabej specyfikacji z oprogramowaniem przystosowanym do potrzeb starszych osób. Interfejs urządzenia ogranicza się do kilku pozycji, takich jak rozmowy głosowe, galeria lub pogoda.

Menu cechują ogromne ikony, a oprogramowanie nie wymaga wprowadzania tekstu - babcia lub dziadek mogą zamiast tego podyktować maila, który zostanie wysłany w formacie audio. Urządzeniem zainteresowało się sporo osób po zakończeniu konferencji, ale jak udało mi się ustalić, w pierwszej kolejności będzie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.

Acer Grandpad, czyli tablet dla seniora class="wp-image-493243"

Przedstawiciele firmy zaznaczają przy tym, że takim urządzeniem powinien zarządzać inny członek rodziny. Gdy próbowałem zdjąć etui przypominające konstrukcją Smart Cover od iPada, pracownik grzecznie poprosił mnie, by tego nie robić i traktować je jako integralną część urządzenia.

Smartfon z Androidem z ogromnym akumulatorem

Acer nie przeprowadził ofensywy na rynku mobilnym na miarę firm takich jak Samsung lub LG, ale mimo to chwalił się w Nowym Jorku nowym smartfonem z systemem Android. Liquid Zest Plus to dość generyczne urządzenie, które wyróżnia się jednym parametrem: czasem pracy na jednym ładowaniu.

Acer Liquid Zest Plus ma pracować z dala od gniazdka nawet przez 3 dni. Producent zmieścił pod 5,5-calowym ekranem akumulator o pojemności aż 5000 mAh. Co ciekawe, urządzenie nie jest przy tym przesadnie garbate i biorąc pod uwagę powierzchnię ekranu leży w dłoni nie gorzej, niż inne smartfony o przekątnej podobnej długości.

Nowa opaska dla aktywnych, czyli Acer Liquid Leap Fit

Acer Liquid Leap Fit class="wp-image-493235"

Acer postanowił odświeżyć swoje portfolio dla osób aktywnych fizycznie, a jednym z nowych gadżetów jest kolejna generacja opasek fitnessowych.

Acer Liquid Leap Fit ma działać aż tydzień na zasilaniu bateryjnym i stale monitorować pracę serca, a do gadżetu można dokupić szeroką gamę różnokolorowych opasek.

REKLAMA
Acer Liquid Leap Fit class="wp-image-493237"

Dobrego wrażenia niestety nie zrobiła na mnie jakość wyświetlacza i interfejs opaski, który był dość toporny. To niestety pewien kompromis w produktach z tego segmentu - szybsze podzespoły i lepszy ekran zapewne skróciłyby tygodniowy czas pracy na jednym ładowaniu. Miałem też nieco zastrzeżeń do spasowania czujnika i gumowej opaski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA