REKLAMA

Acer właśnie pokazał mocarne komputery dla graczy i niezwykle intrygujący klon Surface'a

Jesteśmy na nowojorskiej konferencji Next at Acer, która dowodzi, że marka Acer jest silna jak nigdy dotąd. Potwierdza to nowe portfolio produktowe.

21.04.2016 16.16
Next at Acer - nowości firmy na 2016 rok
REKLAMA
REKLAMA

Acer bardzo się stara, by postrzegać go jak firmę na równi z gigantami rynkowymi, a strategia przynosi efekty. Producent na dzisiejszej konferencji Next@Acer w Nowym Jorku, która odbyła się w budynku 4 WTC, zasypał nas nowościami. W ofercie firmy pojawiły się nowe sprzęty dla graczy, ciekawy Chromebook dla firm, chłodzona wodnie hybryda z serii Switch, Ultrabooki z rodziny Aspire, projektory z wymiennymi soczewkami i nawet… komputer dla rowerzystów. Gdzie się da umieszczono procesory Intel Core 6-tej generacji.

Predator to bardzo ważna marka dla Acera.

Acer zaprezentował dzisiaj w budynku World Trade Center kilka sprzętów poszerzających kategorię sprzętów gamingowych. Jednym z nich jest bezkompromisowy pod względem mocy laptop Predator 17 X. To prawdziwy potwór - mamy tu do czynienia nie tylko z ogromnym notebookiem, ale to też maszyna korzystająca z komponentów klasy desktopowej i oferuje ekran 4K ze wsparciem dla G-Sync.

Nowy Acer Predator 17 X - laptop dla wymagających graczy class="wp-image-492282"
Nowy Acer Predator 17 X - laptop dla wymagających graczy

Drugi nowy produkt zapowiedziany podczas konferencji Next at Acer podoba mi się jeszcze bardziej. Predator G1 to kompaktowy komputer stacjonarny do gier, który mimo niewielkich gabarytów mieści w sobie klasyczne karty graficzne - nawet tak mocne jak NVidia GeForce Titan X. Sprzęt można spokojnie postawić obok telewizora i traktować niczym konsolę.

Acer Predator G1 to kompaktowy komputer stacjonarny dla graczy class="wp-image-492283"
Acer Predator G1 to kompaktowy komputer stacjonarny dla graczy

Osoby zainteresowane garbieniem się przy biurku mogą zainteresować się nowymi monitorami, czyli linią Predator Z1. Składają się na nią trzy modele z zakrzywionymi ekranami o przekątnych 27-, 30- i 31,5-cala. Środkowy, czyli 30-calowy model tak jak inne ma promień krzywizny 1800R i oferuje rozdzielczość 2560 na 1080 pikseli, czyli poszerzone Full HD przy proporcjach 21:9.

Acer nie odpuszcza rynku Chromebooków.

Google stale promuje swój system Chrome OS, a Acer od wielu lat jest partnerem giganta z Mountain View. Najnowszy produkt w ofercie przeznaczony jest na rynek biznesowy - to Chromebook 14 for Work, który wbrew nazwie kierowany jest też na rynek edukacyjny, na którym komputery z tym systemem operacyjnym radzą sobie już teraz bardzo dobrze.

Komputer z Chrome OS? Oto nowy Acer Chromebook 14 class="wp-image-492294"
Komputer z Chrome OS? Oto nowy Acer Chromebook 14

Acer chwali się przede wszystkim czasem pracy na akumulatorze wynoszącym 12h i zastosowaniem jako pierwsza firma w Chromebooku procesorów Intel Core 6-tej generacji i obudowy wykonanej ze szkła Vibrant Corning Gorilla Glass. Pojawi się w sprzedaży też stacja dokująca podłączana do portu USB-C.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nowej hybrydy.

Rynek komputerów ma problemy, ale jest jedna kategoria która mimo przeciwności rośnie. To sprzęty typu 2 w 1, które są połączeniem laptopa i tabletu, a w tym segmencie Acer chwali się drugą pozycją na świecie. Najnowszy komputer konwertowalny Acera to Switch 12 Alpha chłodzony cieczą, który nie ma w obudowie żadnych wiatraków.

acer-Switch-Alpha-12 (3) class="wp-image-492289"
Hybryda Acer Switch 12 Alpha

[gallery columns="2" link="file" ids="492290,492291"]

Komputer pracuje 8 godzin z dala od gniazdka, a moc obliczeniową zapewniają tak jak w pozostałych produktach Acera prezentowanych w Nowym Jorku procesory Intel Core 6-tej generacji. Treści wyświetlane są na 12-calowym ekranie o rozdzielczości 2160 na 1440 pikseli, a do sprzedaży trafi kilka różnych modeli stacji dokujących.

Producent nie rezygnuje przy tym z (niemal) klasycznych Ultrabooków.

Acer rozwija swoją rodzinę komputerów Aspire. To laptopy, w których dzięki specjalnemu zawiasowi można ekran obracać o 360 stopni - ale nie jest on odczepiany. Nowym produktem jest Acer R15, czyli supercienki komputer o jeszcze lepszych parametrach niż rok temu.

Supercienki komputer Acer Aspire R15 class="wp-image-492295"
Supercienki komputer Acer Aspire R15

Oprócz tego pojawiły się notebooki Acer Aspire F, czyli sprzęty z metalową obudową oraz nowe Acer Aspire E w bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych. Nie jest zaskoczeniem, że także tutaj mamy do czynienia z komputerami bazującymi na najnowszych chipach Intela.

Next at Acer - jest nawet coś dla cyklistów!

Ciekawie zapowiada się gadżet przygotowany specjalnie dla rowerzystów, czyli bardzo zaawansowany licznik rowerowy - a konkretnie komputer Xplova X5 wyświetlający na ekranie podstawowe parametry jazdy.

Urządzenie wyposażono w funkcję rejestracji trasy i synchronizacji z chmurą. ideo - wtedy, kiedy coś faktycznie się dzieje. Komputer wykryje np. bardzo szybką jazdę i nagra trzysekundowy klip.

To jeszcze nie wszystkie nowości z konferencji Next at Acer.

Acer ma w swojej ofercie wiele różnych sprzętów i nie skupia się wyłącznie na komputerach. W Nowym Jorku pojawiły się ciekawe sprzęty kierowane do określonego odbiorcy - tablet dla seniorów o nazwie Grandpad i nowa opaska dla aktywnych Liquid Leap Fit.

Projektor Acer F7 class="wp-image-492298"
Projektor Acer F7

Firma chwali się nowym projektorem Acer F7, który wyróżnia się możliwością wyboru spośród 5 różnych soczewek. Ma to pomóc w montażu projektora w najróżniejszych miejscach różniących się warunkami oświetleniowymi.

REKLAMA

Wspomniano też znowu o Acer Jade Primo, czyli smartfonie z Windows 10 Mobile korzystającym z Continuum.

 Najciekawszym nowościom w ofercie Acera przyjrzę się już po zakończeniu konferencji i poświęcę im osobne materiały, gdzie przybliżę też tam gdzie to możliwe temat dostępności w naszym kraju i polskich cen.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA