REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zapomnij o PlayStation TV. Projekt poszedł do piachu

Co i rusz producenci wprowadzają na rynek przystawki do telewizora, dzięki którym ekrany w salonach ludzi na całym świecie mają stać się bardziej “smart”. Nie wszystkie projekty są jednak udane i potrzebne, o czym przekonało się Sony. PlayStation TV znika z rynku.

01.03.2016
13:53
PlayStation 4K - pad kontroler playstation 4. Playstation Network
REKLAMA
REKLAMA

PlayStation TV to przystawka do telewizora produkcji Sony, która w połowie 2014 roku trafiła do dystrybucji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Japończykom nie udało się jednak zdobyć serc klientów w USA i na Starym Kontynencie.

ps-vita-playstation-tv

PlayStation TV znika z tych dwóch rynków.

Przystawka do telewizora o nazwie PlayStation TV bazuje na handheldzie PS Vita. Inżynierowie Sony wpadli na to, jak rewitalizować przymierającą konsolę przenośną i wykorzystać raz jeszcze hardware i oprogramowanie w produkcie z nieco innej kategorii.

Podzespoły PS Vita upakowano w małe pudełeczko podłączane do telewizora. Można na nim odtwarzać multimedia, uruchamiać gry napisane z myślą o PS Vita oraz przesyłać do niego strumieniowo obraz gry uruchomionej na konsoli PlayStation 4 podłączonej do tej samej sieci.

Dzięki PlayStation TV obraz z PS4 mógł trafić na inne telewizory.

PlayStation TV znika jednak ze sklepowych półek - i nic dziwnego, bo był to po prostu słaby produkt. Użytkownicy często skarżyli się na małą stabilność połączenia sieciowego, słabą jakość obrazu i małą ilość dostępnych treści.

W przeciągu ostatnich dwóch lat konkurencja wydała inne przystawki do telewizora. Na rynku zaczęło rozpychać się Apple ze swoim Apple TV czwartej generacji. Swoje do powiedzenia ma też Amazon z set-top boksami Fire i Google z Chromecastem.

Sony po półtora roku od premiery postanowiło wycofać ze sprzedaży swoją przystawkę do telewizora w USA i Europie, bo urządzenie okazało się ślepą uliczką. Teraz PlayStation TV będzie sprzedawane wyłącznie w Azji.

REKLAMA

Byłoby teraz bardzo miło, jeśli na konkurencyjnych set-top boksach pojawiłaby się oficjalna aplikacja Sony umożliwiająca odbieranie obrazu z konsoli PlayStation 4, co ucieszyłoby posiadaczy dwóch lub większej liczby telewizorów w domu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA