REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ta polska aplikacja to lista zadań, trener osobisty i przepiękna gra mobilna w jednym

Aplikacje To-Do to temat rzeka. Są ich setki, jeśli nie tysiące, ale tak naprawdę tylko kilka wartych uwagi. Większość oferuje bardzo podobne możliwości, a u podstaw ich działania leży najczęściej metodologia GTD. Jednak co daje samo wpisanie zadania na listę? Dokładnie - nic. Chyba że mowa o nowej aplikacji Motivaction, która debiutuje dzisiaj w App Store.

18.03.2016
11:49
Motivaction, to aplikacja to-do, jakiej jeszcze nie było
REKLAMA
REKLAMA

Projekt zainteresował mnie od razu, gdy tylko informacja o nim wpadła do mojej skrzynki mailowej. Sam porzuciłem już korzystanie z aplikacji To-Do; za każdym razem kończyło się to dziesiątkami wpisanych, ale niewykonanych zadań, lub dziesiątkami wykonanych, ale nienotowanych działań. Sądzę że podobny problem miał twórca aplikacji, Adam Smaka, który też nie mógł znaleźć idealnej dla siebie aplikacji do planowania zadań.

Aby odpowiedzieć na swoje własne potrzeby, nauczył się pisać w apple’owskim języku Swift, a Motivaction jest jego pierwszą aplikacją. Premiera była wielokrotnie przesuwana, aby dopieścić i dopracować aplikację, i - co tu dużo mówić - efekty prezentują się fantastycznie.

Motivaction, czyli lista zadań, trener osobisty i piękna gra mobilna w jednym.

Przede wszystkim, Motivaction jest bardziej dedykowana celom długofalowym, niż codziennej rutynie. Jeśli masz coś do zrobienia na jutro, o czym nie możesz zapomnieć, to pewnie - możesz to wpisać do aplikacji i odznaczyć po wykonaniu.

Głównym założeniem aplikacji Polaka jest jednak realizacja celów, tworzenie nawyków i dopilnowanie, aby nie odpaść wpół drogi. Dlatego też ich realizację możemy rozplanować na cały tydzień, miesiąc, a nawet kilka miesięcy. Aplikacja śledzi nasze postępy i… motywuje do działania.

Jeśli Motivaction wykryje spadek formy, nie wykonamy planu, to zamiast smutnego maila z informacją o liczbie niewykonanych zadań (co mnie osobiście najbardziej irytuje np. w Todoist), będzie starała się nas zmotywować poprzez “Mood Booster” - czyli poprawiacz nastroju.

Za wykonanie każdego zadania otrzymujemy punkty, a regularne ich wykonywanie przysporzy nam medali i pucharów. Jednak Motivaction nie tylko w ten sposób gamifikuje listę To-Do, ale też na swój sposób jest... po prostu grą. Każdego dnia, wykonując postawione przed sobą zadania, sterujemy postacią o imieniu Achi, która wspina się na górę. To bardzo prosta gra, ale nie o rozgrywkę tu przecież chodzi, tylko o wizualną motywację do realizacji codziennych zadań.

motivaction-2

Do tego aplikacja prezentuje się prześlicznie. Interfejs jest bardzo przejrzysty i czytelny, a całość wygląda trochę tak, jakby ktoś postanowił przerobić Alto's Adventure na aplikację To-Do.

REKLAMA

Ogromnie żałuję, że aplikacja dostępna jest wyłącznie na urządzenia z iOS, bo sam z wielką przyjemnością zainstalowałbym ją na moim smartfonie, który - niestety - pracuje na Androidzie. Może z czasem i tego się doczekamy, a z drugiej strony taka wyłączność nie byłaby przecież wyjątkiem - w AppStore nie brakuje rewelacyjnych aplikacji, których ze świecą szukać w Sklepie Play.

Aplikacja Motivaction jest już dostępna w języku angielskim, do kupienia w AppStore. W ramach premiery cena została obniżona o 50% i wynosi 4,99 dol. Czy to dużo? Być może, ale biorąc pod uwagę potencjał aplikacji i jej wyjątkowe podejście do kwestii realizacji celów, jest warta swoich pieniędzy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA