REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Tuż po głośnym AMA Lech Wałęsa kończy z Wykopem. Były prezydent ma już nowe miejsce w sieci

Portal społecznościowy Wykop stracił właśnie jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych użytkowników. Swój profil prowadził tam przez lata osobiście Lech Wałęsa, ale były prezydent Polski po wielu namowach zdecydował się porzucić swoje konto na polskim Wykopie na rzecz portalu ze Stanów Zjednoczonych.

02.03.2016
18:40
Lech Wałęsa
REKLAMA
202 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wykop to jeden z bardziej rozpoznawalnych portali w polskiej sieci. Społeczność dzieląca się znaleziskami jest bardzo hermetyczna, ale też wielokrotnie pokazywała swoją siłę.

Użytkownicy potrafili wręcz sterroryzować twórców portalu, nie pozwalając im na wprowadzenie wielu zmian.

Wykopowicze to dość zamknięta grupa, która mocno liczy się w polskiej Sieci. Strona główna Wykopu jest pełna znalezisk, czyli opisanych krótko przez użytkowników linków do ciekawych treści lub, nieco rzadziej, autorskich materiałów.

Lista tzw. Wykopów generowana jest przez użytkowników, którzy głosują - “wykopując” lub “zakopując” - dane materiały. O sile Wykopu świadczy to, że najpopularniejsze znaleziska potrafią przeciążyć serwery, na których stoi linkowana strona www.

Oprócz tego na Wykopie funkcjonuje mikroblog.

Forma mikrobloga na Wykopie podobna jest do zagranicznego Twittera. Swoje konto prowadził na Wykopie Lech Wałęsa, który z pewnością był twardym orzechem do zgryzienia dla moderacji portalu.

Były prezydent wykorzystywał polski serwis społecznościowy zarówno jako prywatny pamiętnik, jak i jako platformę do kontaktu z mediami i społeczeństwem. Teraz jednak zdecydował się zmienić serwis.

Lech Wałęsa zamyka swoje konto.

Jak podaje Wyborcza, były prezydent postanowił zamknąć swoje 2,5-letnie konto z 54 tys. wpisów na Wykopie i zmienia platformę, na której będzie publikował posty. Wybór padł jednak nie na inny mikroblog w postaci Twittera, a na… Facebooka.

To znamienne, że były polski prezydent porzuca polski portal na rzecz globalnego lidera portali społecznościowych. To jednak dobra i pragmatyczna decyzja. Wykop jest bądź co bądź niszowym portalem, a Facebook pozwoli dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Były prezydent przenosi się z Wykopu na Facebooka.

Lech Wałęsa był namawiany do porzucenia Wykopu jako swojej głównej platformy do komunikacji w Sieci od dawna. W końcu to się udało, a Wykop stracił jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych, choć kontrowersyjnych użytkowników.

Do tej pory konto Wałęsy na Facebooku prowadziły przez ponad 5 lat wyznaczone do tego osoby. Anna Domińska, córka Lecha Wałęsy i szefowa jego gdańskiego biura, zapowiedziała że były prezydent zacznie je prowadzić samodzielnie w przeciągu kilku dni.

REKLAMA

Otwartym pozostaje pytanie, czy Wykop odczuje stratę jednego rozpoznawalnego użytkownika - którego wypowiedzi na ten platformie cytowały często media - czy też może administracja portalu odetchnie teraz z ulgą.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA