REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jeśli chcesz kupić czytnik ebooków, zrób to teraz. Kindle Paperwhite III nigdy nie był tańszy

Jeżeli rozważaliście kupno czytnika e-booków, warto zrobić to teraz. Powodem tego jest promocja Easter Deals Week, dzięki której czytnik Kindle Paperwhite III w wersji bez reklam można kupić za mniej niż 450 zł.

14.03.2016
9:03
Kindle Paperwhite III to jeden z najlepszych czytników e-booków na rynku.
REKLAMA
REKLAMA

Promocja trwa do 21 marca i obniża cenę wszystkich wersji czytnika o 40 euro. Oznacza to, że za Kindle Paperwhite III z reklamami w wersji WiFi zapłacimy 79,99 euro, zaś taki sam czytnik z dodatkowym modułem 3G będzie kosztował 139,99 euro. Z kolei Kindle Paperwhite III pozbawiony reklam będzie kosztował 99,99 euro za wersję Wi-Fi oraz 159,99 euro za wersję Wi-Fi+3G.

Bez wątpienia ceny te są bardziej niż okazyjne. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że czytniki Kindle Paperwhite nigdy nie były tańsze. Warto pamiętać, by przy opłacaniu zamówienia wybrać opłacenie rachunku w euro, a nie w złotówkach. W zdecydowanej większości przypadków jest to korzystniejsza opcja. W tym przypadku pozwoli zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Każdy może zamówić maksymalnie dwie sztuki czytnika.

Którą wersję Kindle Paperwhite III wybrać?

Najchętniej każdemu poleciłbym kupno czytnika w wersji z modułem WiFi. Z doświadczenia wiem, że reklamy w Kindle są nieinwazyjne i w ogóle nie przeszkadzają w korzystaniu z czytnika. Dzieje się tak, ponieważ są one widoczne wyłącznie w menu głównym oraz na wygaszaczu ekranu czytnika. Rzecz jednak w tym, że Amazon do Polski wysyła wyłącznie czytniki w wersji pozbawionej reklam. Dlatego osoby, które zamówią czytnik z reklamami, będą musiały korzystać z firmy pośredniczącej w przesyłce, która pobierze odpowiednią opłatę. Wówczas różnica cenowa między czytnikami z reklamami i bez nich znacznie się zmniejszy.

kindle-amazon-czytnik

Dodatkowo istnieje możliwość, że w przypadku realizowania gwarancji będziemy musieli wysłać do centrum serwisowego czytnik na własną rękę, ponosząc dodatkowe koszty. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ Amazon bez problemu realizował gwarancję nawet na czytniki kupione w Stanach Zjednoczonych, oczywiście w wersji z reklamami. W tym konkretnym przypadku zdecydowałbym się jednak na wersję pozbawioną reklam. Za kilkadziesiąt złotych dopłaty otrzymujemy wyjątkowo krótki czas realizacji zamówienia oraz brak jakichkolwiek problemów.

Czy warto kupić urządzenia z modułem 3G? Ja wybrałbym czytnik w wersji WiFi. Mam w domu zarówno modele wyposażone w sam moduł WiFi, jak też taki z dodatkowym modułem 3G. Ten drugi ma pewne zalety, takie jak możliwość kupowania książek z dowolnego miejsca na świecie lub korzystanie z Wikipedii podczas podróży, jednak z funkcji tych przez nie korzystam przez 95% czasu. W praktyce wyłączam łączność 3G, żeby ograniczyć zużycie akumulatora. Po dodaniu do tego zdecydowanie wyższej ceny czytników w wersji 3G łatwo dojść do wniosku, że model z łącznością WiFi jest zdecydowanie bardziej opłacalny, przynajmniej dla osób mało podróżujących po świecie. Byłoby zdecydowanie inaczej, gdyby z poziomu Kindle dałoby się chociaż sprawdzić maile i na nie odpisać. Tak niestety nie jest.

A może wezmę tańszego Kindle 7?

REKLAMA

Wiele osób może rozważać kupno jeszcze tańszego Kindle, jednak to nie ma większego sensu. Przecenione są tylko czytniki Kindle Paperwhite III, więc w tym tygodniu są one droższe od porównywalnych wersji Kindle 7 tylko o 20 euro, czyli mniej niż 100 zł. Różnica ta jest bardzo mała, zwłaszcza że Kindle Paperwhite III oferuje znacznie więcej możliwości, z których najważniejszą jest podświetlenie. Najbardziej przydaje się ono w nocy, jednak warto korzystać z niego też w ciągu dnia, by poprawić czytelność elektronicznej kartki.

Dlatego nie ma co żałować tych kilkudziesięciu złotych i warto zamówić Kindle z podświetleniem. Podejrzewam, że jeszcze przez długi czas sprzęt ten nie będzie tańszy niż obecnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA