REKLAMA

Apple naprawia oprogramowanie. Aktualizacja iOS 9.3.1 usuwa irytujący błąd z linkami

Apple udostępnił właśnie nową wersję systemu operacyjnego do iPhone’ów i iPadów. Posiadacze tych urządzeń mogą już pobierać iOS 9.3.1. Nowa wersja oprogramowania rozwiązuje problem z otwieraniem linków do stron internetowych w aplikacjach takich jak Safari, Poczta i Wiadomości.

31.03.2016 18.50
iOS 9.3.1 jest już dostępny
REKLAMA
REKLAMA

Po marcowej konferencji Apple’a, na której zaprezentowano iPhone’a SE i iPada Pro 9.7, firma z Cupertino udostępniła długo oczekiwany system iOS w wersji 9.3. Uaktualnienie wprowadziło przede wszystkim funkcję Night Shift, ale po instalacji użytkownicy zaczęli zgłaszać też nowe problemy.

Po instalacji iOS 9.3 pojawił się u wielu osób problem z otwieraniem linków.

Problem był obecny już wcześniej, ale dopiero teraz się nasilił. Wiele urządzeń z iOS 9.3 przestało poprawnie otwierać łącza do stron internetowych. Związane to było z funkcją przekierowania łącz bezpośrednio do odpowiedniego panelu w aplikacjach mobilnych. Problem dotyczył przede wszystkim Booking.com.

Mobilne Booking.com zgłaszało w iOS zbyt dużą liczbę adresów www, które aplikacja miałaby obsługiwać. W zamierzeniu po kliknięciu łącza do dowolnego hotelu z oferty aplikacja serwisu powinna otwierać się na poświęconej mu karcie. W praktyce jednak oprogramowanie iPhone’ów i iPadów przez to zgłupiało.

iOS 9.3.1 rozwiązuje problem z otwieraniem linków w Safari class="wp-image-488465"

Usterka leżała po stronie Apple’a, ale firma naprawiła ją w iOS 9.3.1.

Wygląda na to, że mit o niezawodności iOS-a już upadł. Pomimo publicznych beta testów użytkownicy zainteresowani stabilnym oprogramowaniem nie powinni rzucać się na aktualizacje iPhone'ów i iPadów od razu, tylko poczekać na pierwsze wydanie z poprawkami.

Użytkownicy próbowali w ostatnich dniach rozwiązać problem z linkami na własną rękę reinstalując usuwając felerną aplikację Booking.com na wiele różnych sposobów - z wykorzystaniem m.in. iTunes i trybu samolotowego. Jeśli to nie pomogło to użytkowniom pozostało tylko korzystanie z innej przeglądarki.

REKLAMA

Apple wreszcie zajął się rozwiązaniem problemu. Pojawił się iOS 9.3.1, którego instalacja ma usunąć usterkę. W opisie aktualizacji nie widać żadnych innych zmian, a paczka z uaktualnieniem waży kilkadziesiąt megabajtów - rozmiar różni się w zależności od konkretnego modelu urządzenia.

Aktualizacja iOS 9.3.1 jest już dostępna w formie OTA, ale można zainstalować ją oczywiście przez iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA