REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie musisz się martwić o zbity ekran w Galaxy S7. Samsung wymieni go za darmo

Wymiana stłuczonego ekranu w nowych flagowcach może być bardzo kosztowna, a czasem przecież nic nie można na to poradzić. Wypadki się zdarzają, a niebywale śliskie materiały, z których robione są ostatnio smartfony, tylko sprzyjają niefortunnym zdarzeniom. Wielu ludzi zastanawiających się nad zakupem najnowszych Samsungów S7/S7 Edge może mieć taką właśnie obawę, że po kilku dniach ekran się stłucze i czekać ich będzie kosztowna naprawa. Na szczęście Samsung ubezpieczył swoich klientów na tę ewentualność.

11.03.2016
13:54
Kupując Galaxy S7 otrzymasz roczną gwarancję na ekran
REKLAMA
112 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W ramach współpracy PZU z Samsung Electronics Polska powstał pakiet ubezpieczeniowy Samsung GUARD Wyświetlacz, który zapewnia wymianę pękniętego ekranu w najnowszych flagowcach Koreańczyków przez 12 miesięcy od dnia zakupu.

Jak czytamy w komunikacie na stronie PZU:

Ubezpieczenie “Samsung GUARD Wyświetlacz” stanowi element promocji związanej z zakupem Samsunga Galaxy S7 oraz S7 Edge. Klient, który kupi takie urządzenie u oficjalnego partnera Samsung Electronics Polska, otrzyma dwunastomiesięczną ochronę na wypadek uszkodzenia wyświetlacza. To pierwsza tego typu oferta na rynku.

Ostatnie twierdzenie nie jest do końca prawdziwe, gdyż podobną promocję Samsung przygotował przy premierze swojego flagowego Galaxy S5. Nosiła ona nazwę “Bezpieczny Samsung” i jej zasady były bardzo podobne.

Podobnie jak wtedy, skorzystanie z promocji będzie wymagać zarejestrowania się na stronie Samsunga, a wymiana ekranu będzie jednorazowa. W ramach promocji wliczony jest też odbiór uszkodzonego smartfona od klienta, oraz odesłanie mu go po wykonaniu naprawy.

Na tym nie koniec korzyści.

Promocja GUARD S7 to nie tylko gwarancja na wypadek stłuczonego ekranu. Rejestracja na stronie promocji daje użytkownikowi przedłużenie gwarancji z 2 do 3 lat, dodatkową ochronę poprzez aplikację My Knox, a także możliwość odkupu nowego Galaxy S7 po roku użytkowania. Osoby, które skorzystają z promocji, będą mogły w 2017 roku odzyskać nawet 1000 zł, wymieniając S7 na inne urządzenie mobilne firmy o wartości powyżej 2500 zł.

Samsung zdaje sobie sprawę z kruchości swojego Galaxy S7?

“Kruchość” to może złe słowo, po szklana powłoka Gorilla Glass 4 na wyświetlaczu i pleckach urządzenia należy do raczej twardych materiałów, ale nie zmienia to faktu, że - jak pisał Mateusz Nowak w swoich pierwszych wrażeniach - nowe Galaxy w dłoni są jak jajeczka. Trzeba je traktować ze szczególną ostrożnością, bo ich aluminiowo-szklana obudowa jest niebywale śliska, więc telefon nieszczególnie dobrze trzyma się dłoni.

Być może Samsung zdaje sobie z tego sprawę i z góry oferuje remedium - na wszelki wypadek. Niezależnie od przyczyny wprowadzenia tego typu promocji to jednak bardzo dobry ruch, który z pewnością docenią wszyscy nabywcy nowych Galaxy. Rok bez obaw o stłuczony ekran i wydłużenie gwarancji na podzespoły do 3 lat to niewątpliwie silne punkty w argumentacji Samsunga, która ma przekonać konsumentów, by kupili jego nowe urządzenia.

REKLAMA

I trzeba przyznać, że takie dodatki, dodawane do produktu, który sam w sobie jest rewelacyjny, nie pozostawiają zbyt wielu argumentów przeciw. No, może oprócz niebywale wysokiej ceny, ale… dostajemy dokładnie to, za co płacimy.

Promocja jest ograniczona czasowo i potrwa do 11.06.2016. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem nowego Galaxy S7 lub S7 Edge, to warto to zrobić przed upływem tej daty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA