REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Walki operatorów ciąg dalszy. Orange daje nielimitowany transfer na Filmbox Live

07.03.2016
18:18
Filmbox Live w Orange
REKLAMA

Orange wprowadziło do swojej oferty nową usługę. Od teraz klienci operatora będą mogli wykupić dostęp do usługi Filmbox Live w Orange, a oglądanie wideo nie będzie pomniejszać wykupionego pakietu danych. To świetna wiadomość i kolejny dowód na to, że telekomy nie walczą ze sobą tylko ceną, lecz to dodatkowe usługi stanowią o sile oferty.

REKLAMA

Na przestrzeni ostatniej dekady ceny usług i produktów poszybowały w górę, ale wzrosły też nasze zarobki. Na rynku telekomunikacyjnym przez lata obserwowaliśmy za to wojnę cenową między operatorami. Ta walka dobiegła jednak końca, a teraz oferty wyróżniają się czymś innym.

Koszt i zakres usług telekomunikacyjnych u rodzimych operatorów jest zbliżony.

Często na Spider’s Web analizujemy zmieniające się jak w kalejdoskopie oferty. Ceny są jednak już na tak niskim poziomie, że dalsza walka cenowa nie leży w niczyim interesie - ani telekomów, ani… klientów. Niższe marże to mniej pieniędzy na rozwój sieci.

Dzisiaj za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można wykupić abonament lub opłacić usługę w modelu prepaid i korzystać z telefonu niemal do woli. Za połączenia i SMS-y najczęściej mamy zryczałtowaną opłatę, a oferty różnią się głównie cenami telefonów i wielkością paczki danych.

Co jeszcze mogą sprzedać operatorzy?

Operatorzy - infrastrukturalni i MVNO - mamią klientów dodatkami. Z jednej strony można obniżyć miesięczne koszty łącząc abonament na telefon z rachunkiem za prąd lub telewizję, a z drugiej uzyskać dostęp do usług online.

Telekomy coraz śmielej oferują klientom dostęp do usług streamingowych - mamy między innymi darmowy Tidal w Play, dostęp do HBO Go w Plusie i ekskluzywne treści na Player.pl w T-Mobile. Orange właśnie ogłasza podobne partnerstwo.

Pojawił się właśnie Filmbox Live w Orange.

Użytkownicy urządzeń mobilnych coraz chętniej oglądają na ekranach smartfonów i tabletów materiały wideo, ale problemem jest limitowany transfer danych. Wystarczy obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu lub parę filmów i podda się paczka gigabajtów, nawet w bardzo kosztownym abonamencie.

Telekomy znalazły tutaj sposób na zachęcenie klientów do wykupienia ich oferty. Co i rusz pojawiają się informacje, że w danej sieci z tego czy innego serwisu można korzystać bez żadnych limitów transferu. Orange nie jest wyjątkiem, a partnerem operatora został Filmbox Live.

Za Filmbox Live w Orange przyjdzie zapłacić 9,84 zł miesięcznie.

Filmbox Live to serwis VOD dostępny nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też na komputerach i w telewizorach SmartTV. Usługa oferuje dostęp do 1500 materiałów wideo - filmów i seriali - oraz streamingu 13 klasycznych kanałów filmowych i tematycznych - m.in. Kino Polska, FilmBox Premium, czy FilmBox Arthouse.

Na blogu Orange pojawiła się informacja o nowej usłudze. Piotr Domański zaznacza, że “choć nieco brakuje najnowszych superprodukcji” to znalazł w ofercie perełki. Wymienia takie tytuły jak Agora, Królowa, Człowiek, który gapił się na kozy i Plan 9 z kosmosu. Z ciekawych treści widzę też Big Hero 6, serial American Crime i kultowy Blair Witch Project.

Użytkownicy mobilnych ofert Orange mogą zarejestrować się w Filmbox Live wybierając na stronie “rejestrację poprzez operatora”. Płatność w wysokości 9,84 zł będzie pobierana co miesiąc, a w każdej chwili można zrezygnować z abonamentu. Wygląda to sensownie, a miesięczny koszt Filmbox Live w Orange - biorąc pod uwagę nielimitowany transfer - nie jest wysoki.

REKLAMA

Przydałaby się też podobna oferta do Filmbox Live w Orange dla Netfliksa…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA