Operatorzy  / News

Walki operatorów ciąg dalszy. Orange daje nielimitowany transfer na Filmbox Live

Orange wprowadziło do swojej oferty nową usługę. Od teraz klienci operatora będą mogli wykupić dostęp do usługi Filmbox Live w Orange, a oglądanie wideo nie będzie pomniejszać wykupionego pakietu danych. To świetna wiadomość i kolejny dowód na to, że telekomy nie walczą ze sobą tylko ceną, lecz to dodatkowe usługi stanowią o sile oferty.

Na przestrzeni ostatniej dekady ceny usług i produktów poszybowały w górę, ale wzrosły też nasze zarobki. Na rynku telekomunikacyjnym przez lata obserwowaliśmy za to wojnę cenową między operatorami. Ta walka dobiegła jednak końca, a teraz oferty wyróżniają się czymś innym.

Koszt i zakres usług telekomunikacyjnych u rodzimych operatorów jest zbliżony.

Często na Spider’s Web analizujemy zmieniające się jak w kalejdoskopie oferty. Ceny są jednak już na tak niskim poziomie, że dalsza walka cenowa nie leży w niczyim interesie - ani telekomów, ani… klientów. Niższe marże to mniej pieniędzy na rozwój sieci.

Dzisiaj za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można wykupić abonament lub opłacić usługę w modelu prepaid i korzystać z telefonu niemal do woli. Za połączenia i SMS-y najczęściej mamy zryczałtowaną opłatę, a oferty różnią się głównie cenami telefonów i wielkością paczki danych.

Co jeszcze mogą sprzedać operatorzy?

Operatorzy - infrastrukturalni i MVNO - mamią klientów dodatkami. Z jednej strony można obniżyć miesięczne koszty łącząc abonament na telefon z rachunkiem za prąd lub telewizję, a z drugiej uzyskać dostęp do usług online.

Telekomy coraz śmielej oferują klientom dostęp do usług streamingowych - mamy między innymi darmowy Tidal w Play, dostęp do HBO Go w Plusie i ekskluzywne treści na Player.pl w T-Mobile. Orange właśnie ogłasza podobne partnerstwo.

Pojawił się właśnie Filmbox Live w Orange.

Użytkownicy urządzeń mobilnych coraz chętniej oglądają na ekranach smartfonów i tabletów materiały wideo, ale problemem jest limitowany transfer danych. Wystarczy obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu lub parę filmów i podda się paczka gigabajtów, nawet w bardzo kosztownym abonamencie.

Telekomy znalazły tutaj sposób na zachęcenie klientów do wykupienia ich oferty. Co i rusz pojawiają się informacje, że w danej sieci z tego czy innego serwisu można korzystać bez żadnych limitów transferu. Orange nie jest wyjątkiem, a partnerem operatora został Filmbox Live.

Za Filmbox Live w Orange przyjdzie zapłacić 9,84 zł miesięcznie.

Filmbox Live to serwis VOD dostępny nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też na komputerach i w telewizorach SmartTV. Usługa oferuje dostęp do 1500 materiałów wideo - filmów i seriali - oraz streamingu 13 klasycznych kanałów filmowych i tematycznych - m.in. Kino Polska, FilmBox Premium, czy FilmBox Arthouse.

Na blogu Orange pojawiła się informacja o nowej usłudze. Piotr Domański zaznacza, że “choć nieco brakuje najnowszych superprodukcji” to znalazł w ofercie perełki. Wymienia takie tytuły jak Agora, Królowa, Człowiek, który gapił się na kozy i Plan 9 z kosmosu. Z ciekawych treści widzę też Big Hero 6, serial American Crime i kultowy Blair Witch Project.

Użytkownicy mobilnych ofert Orange mogą zarejestrować się w Filmbox Live wybierając na stronie “rejestrację poprzez operatora”. Płatność w wysokości 9,84 zł będzie pobierana co miesiąc, a w każdej chwili można zrezygnować z abonamentu. Wygląda to sensownie, a miesięczny koszt Filmbox Live w Orange - biorąc pod uwagę nielimitowany transfer - nie jest wysoki.

Przydałaby się też podobna oferta do Filmbox Live w Orange dla Netfliksa…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst