REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polskie portale to jedne z największych mediów w... Wielkiej Brytanii

Dwa polskie portale horyzontalne – Onet i Wirtualna Polska – uplasowały się w pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych mediów internetowych w Wielkiej Brytanii. Oczywiście wszystko co piszą jest po polsku.

10.02.2016
21:46
W Wielkiej Brytanii niesamowicie chętnie czytają polskie portale
REKLAMA
REKLAMA

Axel Springer SE (właściciel m.in. Onet.pl, NK.pl i VoD.pl) zajął ósme miejsce z wynikiem 1 626 mln odsłon.

Wirtualna Polska SA (właściciel m.in. Wp.pl, o2.pl i Money.pl)  wylądowała oczko niżej z wynikiem 1 617 mln odsłon.

polskie portale

Niepodzielnym liderem jest zaś BBC z wynikiem 18,9 mld odsłon, ale polskojęzyczne grupy wyprzedziły takie tuzy medialne jak BuzzFeed, The Independent, Financial Times, The Times i The Sun.

Do zestawienie załapała się także Grupa Gazeta.pl – 43 miejscu i z wynikiem 197 mln odsłon, wyprzedzając m.in. New York Timesa.

Jeszcze wyżej polskie media wylądowały w rankingu poszczególnych portali – Wp.pl na szóstym, a Onet.pl na siódmym. Oba charakteryzują się większym niż konkurenci udziałem odsłon mobilnych.

polskie portale

Polacy to największa mniejszość narodowa w Wielkiej Brytanii

Takie informacje są na pozór niesamowicie sensacyjne. Wyobraźmy sobie bowiem, że w Polsce na równi z Gazetą czytany jest np. Der Spiegel. Wielka Brytania to jednak kraj o wiele bardziej wielonarodowościowy, gdzie Polacy są dominującą mniejszością.

Zgodnie z wynikami spisu powszechnego z 2011 roku język polski jest już trzecim najpopularniejszym językiem w Anglii i Walii (po angielskim i walijskim). Używało go wtedy 546 tys. mieszkańców.

Jak zaś wynika z danych Narodowego Biura Statystycznego z sierpnia 2015 roku Polacy największą grupą obcokrajowców w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

W 2001 roku było nas tam 58 tys., a obecnie 853 tys.! Stanowimy więc ok. 1,35 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii. Kolejne nacje to Hindusi (365 tys.) i Irlandczycy (331 tys.).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA