REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wiemy już, kiedy Lumia 650 zadebiutuje w Polsce i ile przyjdzie nam za nią zapłacić

Ledwie 3 dni temu Microsoft zaprezentował swój najnowszy smartfon ze średniej półki, dedykowany klientowi biznesowemu. Dziś już wiemy, kiedy nowa Lumia 650 zagości w Polsce i ile przyjdzie nam za nią zapłacić.

18.02.2016
11:02
Lumia 650 trafia do Polski.
REKLAMA
111 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wystarczy szybki rzut oka na specyfikację techniczną, żeby wiedzieć, że Lumia 650 jest dedykowana raczej mniej wymagającym użytkownikom. Czterordzeniowy SoC Qualcomma, 1 GB RAM-u, brak łączności WiFi AC (obsługa tylko standardu b/g/n) i 5” ekran o rozdzielczości ledwie 720p nie pozostawiają złudzeń.

Lumia-650-w-polsce-3

Z drugiej strony, Microsoft zaimplementował w nowym smartfonie możliwości, które przypadną do gustu klientowi biznesowemu - wariant dualSIM, łączność LTE, oraz co prawda niewielką pamięć wewnętrzną (16 GB), za to rozszerzalną o kartę microSD o pojemności do 200 GB. Niewielka jest również pojemność akumulatora, która wynosi raptem 2000 mAh, ale akumulator jest za to wymienny, a też przy tak niewymagającej specyfikacji, powinien spokojnie wystarczyć na cały dzień pracy.

Do tego oczywiście dochodzi oprogramowanie, czyli mobilny Windows 10, z obsługą pełnego pakietu Office czy chociażby Skype’a, oraz synchronizacją aplikacji między komputerem osobistym a smartfonem.

Wiemy już, kiedy Lumia 650 pojawi się w Polsce.

Nowy smartfon Microsoftu pojawi się zarówno w wolnej sprzedaży, jak i u wszystkich operatorów już w marcu. Dostępny będzie w dwóch kolorach - czarnym i białym - oraz wariancie single- i dualSIM. Przy czym wersja z dwoma slotami na karty nanoSIM pojawi się w polskiej dystrybucji nieco później.

Lumia-650-w-polsce-4

Początkowo cena urządzenia wyniesie 999 zł, co wydaje się być dość rozsądną ceną, szczególnie że Lumia 650 dedykowana jest w pierwszej kolejności klientowi biznesowemu (aczkolwiek ma się też pojawić w konsumenckich taryfach u operatorów).

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem smartfona z Windows 10, a nie chce wydawać czterocyfrowej kwoty na flagową Lumię 950/950 XL, to L650 z pewnością będzie znacznie lepszym wyborem niż Lumia 550, czy urządzenie z półki “niższej”.

Lumia-650-w-polsce-1

Lumia 650 to z pewnością dobry wybór dla klienta biznesowego, ale jeśli chodzi o zwykłych konsumentów, to raczej urządzenie dla osób świadomych wszystkich ograniczeń mobilnej platformy Microsoftu. Sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ten telefon wart jest waszych 999 zł.

REKLAMA

Zdjęcia: Maciej Gajewski

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA