Tech  / News

Wiemy już, kiedy Lumia 650 zadebiutuje w Polsce i ile przyjdzie nam za nią zapłacić

111 interakcji
dołącz do dyskusji

Ledwie 3 dni temu Microsoft zaprezentował swój najnowszy smartfon ze średniej półki, dedykowany klientowi biznesowemu. Dziś już wiemy, kiedy nowa Lumia 650 zagości w Polsce i ile przyjdzie nam za nią zapłacić.

Wystarczy szybki rzut oka na specyfikację techniczną, żeby wiedzieć, że Lumia 650 jest dedykowana raczej mniej wymagającym użytkownikom. Czterordzeniowy SoC Qualcomma, 1 GB RAM-u, brak łączności WiFi AC (obsługa tylko standardu b/g/n) i 5” ekran o rozdzielczości ledwie 720p nie pozostawiają złudzeń.

Lumia 650 w Polsce - znamy ceny

Z drugiej strony, Microsoft zaimplementował w nowym smartfonie możliwości, które przypadną do gustu klientowi biznesowemu - wariant dualSIM, łączność LTE, oraz co prawda niewielką pamięć wewnętrzną (16 GB), za to rozszerzalną o kartę microSD o pojemności do 200 GB. Niewielka jest również pojemność akumulatora, która wynosi raptem 2000 mAh, ale akumulator jest za to wymienny, a też przy tak niewymagającej specyfikacji, powinien spokojnie wystarczyć na cały dzień pracy.

Do tego oczywiście dochodzi oprogramowanie, czyli mobilny Windows 10, z obsługą pełnego pakietu Office czy chociażby Skype’a, oraz synchronizacją aplikacji między komputerem osobistym a smartfonem.

Wiemy już, kiedy Lumia 650 pojawi się w Polsce.

Nowy smartfon Microsoftu pojawi się zarówno w wolnej sprzedaży, jak i u wszystkich operatorów już w marcu. Dostępny będzie w dwóch kolorach - czarnym i białym - oraz wariancie single- i dualSIM. Przy czym wersja z dwoma slotami na karty nanoSIM pojawi się w polskiej dystrybucji nieco później.

Lumia-650-w-polsce-4

Początkowo cena urządzenia wyniesie 999 zł, co wydaje się być dość rozsądną ceną, szczególnie że Lumia 650 dedykowana jest w pierwszej kolejności klientowi biznesowemu (aczkolwiek ma się też pojawić w konsumenckich taryfach u operatorów).

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem smartfona z Windows 10, a nie chce wydawać czterocyfrowej kwoty na flagową Lumię 950/950 XL, to L650 z pewnością będzie znacznie lepszym wyborem niż Lumia 550, czy urządzenie z półki “niższej”.

Lumia-650-w-polsce-1

Lumia 650 to z pewnością dobry wybór dla klienta biznesowego, ale jeśli chodzi o zwykłych konsumentów, to raczej urządzenie dla osób świadomych wszystkich ograniczeń mobilnej platformy Microsoftu. Sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ten telefon wart jest waszych 999 zł.

Zdjęcia: Maciej Gajewski

Czytaj również: Oficjalnie zadebiutowała ostatnia Lumia w historii. Microsoft Lumia 650 bez tajemnic

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst