REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oficjalnie zadebiutowała ostatnia Lumia w historii. Microsoft Lumia 650 bez tajemnic

Microsoft zaprezentował właśnie kolejny i prawdopodobnie ostatni smartfon z rodziny Lumia. Do oferty dołączył telefon ze średniej półki wydajnościowego przeznaczony dla klienta biznesowego. Dowiedzieliśmy się wreszcie, jak wygląda i jaką ma specyfikację Lumia 650.

15.02.2016
9:53
Lumia 650 oficjalnie zaprezentowana
REKLAMA
REKLAMA

Do phabletu Lumia 950XL, sztandarowego telefonu Lumia 950 i budżetowca Lumia 550 dołączył właśnie telefon zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych: Lumia 650. Dzisiejsza premiera odbyła się bez żadnych fanfar, a już na początku lutego wiedzieliśmy praktycznie wszystko na temat kolejnego smartfonu w ofercie Microsoftu.

Wprowadzenie do sprzedaży nowego telefonu zapowiadał sam Satya Nadella nie zdradzając jego oficjalnej nazwy.

Teraz już wiemy, że zgodnie z oczekiwaniami telefon biznesowy z systemem Windows 10 Mobile dopełniający portfolio produktowe Microsoftu pojawił się na rynku pod nazwą Lumia 650. Podobnie jak wszystkie inne telefony z serii Lumia 6xx nie jest to urządzenie z górnej półki wydajnościowej.

Lumia 650 to smartfon średniej wielkości z 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD 720p i obudową o grubości 6,9 mm. Wymiary bryły telefonu to 142 mm na 70,9 mm. W urządzeniu znalazło się 16 GB pamięci rozszerzalne za pomocą kart pamięci o kolejne 200 GB.

Za zdjęcia odpowiadają 8-megapikselowy aparat z LED-em i 5-megapikselowa przednia kamera.

Telefon obsługuje łączność 4G LTE i sprzedawany będzie w wersjach z jednym lub dwoma slotami na karty nanoSIM. Nie zabraknie oczywiście na pokładzie modułów NFC, GPS i Bluetooth 4.1 i modułu WiFi - niestety tylko w standardzie b/g/n, bez ac.

Urządzenie napędza czterordzeniowy procesor Qualcomma taktowany zegarem 1,3 GHz, który wspomaga 1 GB pamięci RAM. Nie będzie to niestety demon wydajności, ale tyle pamięci powinno wystarczyć do bezproblemowej pracy systemu Windows 10.

lumia-650-wymiary

Lumia 650 to telefon dla osób, które wykorzystują w pracy rozwiązania Microsoftu.

Nowy telefon nie uruchomi najnowszych mobilnych hitów i nie da się na nim zainstalować Snapchata. To jednak sprzęt, który pozwala uruchomić pełnoprawnego mobilnego Office’a i Skype’a, a aplikacje systemowe synchronizują się z desktopowymi odpowiednikami w komputerowym wydaniu Windows 10.

REKLAMA

Producent na stronie internetowej poświęconej Lumii 650, biorąc pod uwagę oczekiwania grupy docelowej, obiecuje możliwość prowadzenia 16-tu godzin rozmów na jednym ładowaniu i chwali się systemem oszczędzania energii. Akumulator jest wymienny i ma pojemność 2000 mAh.

Tak jak się spodziewaliśmy producent wyposażył Lumię 650 w slot microUSB, a nie nowszy USB-C, dzięki czemu można ładować telefon znacznie popularniejszymi kablami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA