Tech  / News

Oficjalnie zadebiutowała ostatnia Lumia w historii. Microsoft Lumia 650 bez tajemnic

Microsoft zaprezentował właśnie kolejny i prawdopodobnie ostatni smartfon z rodziny Lumia. Do oferty dołączył telefon ze średniej półki wydajnościowego przeznaczony dla klienta biznesowego. Dowiedzieliśmy się wreszcie, jak wygląda i jaką ma specyfikację Lumia 650.

Do phabletu Lumia 950XL, sztandarowego telefonu Lumia 950 i budżetowca Lumia 550 dołączył właśnie telefon zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych: Lumia 650. Dzisiejsza premiera odbyła się bez żadnych fanfar, a już na początku lutego wiedzieliśmy praktycznie wszystko na temat kolejnego smartfonu w ofercie Microsoftu.

Wprowadzenie do sprzedaży nowego telefonu zapowiadał sam Satya Nadella nie zdradzając jego oficjalnej nazwy.

Teraz już wiemy, że zgodnie z oczekiwaniami telefon biznesowy z systemem Windows 10 Mobile dopełniający portfolio produktowe Microsoftu pojawił się na rynku pod nazwą Lumia 650. Podobnie jak wszystkie inne telefony z serii Lumia 6xx nie jest to urządzenie z górnej półki wydajnościowej.

Lumia 650 to smartfon średniej wielkości z 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD 720p i obudową o grubości 6,9 mm. Wymiary bryły telefonu to 142 mm na 70,9 mm. W urządzeniu znalazło się 16 GB pamięci rozszerzalne za pomocą kart pamięci o kolejne 200 GB.

Za zdjęcia odpowiadają 8-megapikselowy aparat z LED-em i 5-megapikselowa przednia kamera.

Telefon obsługuje łączność 4G LTE i sprzedawany będzie w wersjach z jednym lub dwoma slotami na karty nanoSIM. Nie zabraknie oczywiście na pokładzie modułów NFC, GPS i Bluetooth 4.1 i modułu WiFi - niestety tylko w standardzie b/g/n, bez ac.

Urządzenie napędza czterordzeniowy procesor Qualcomma taktowany zegarem 1,3 GHz, który wspomaga 1 GB pamięci RAM. Nie będzie to niestety demon wydajności, ale tyle pamięci powinno wystarczyć do bezproblemowej pracy systemu Windows 10.

Lumia 650 została oficjalnie zaprezentowana
Microsoft Lumia 650

Lumia 650 to telefon dla osób, które wykorzystują w pracy rozwiązania Microsoftu.

Nowy telefon nie uruchomi najnowszych mobilnych hitów i nie da się na nim zainstalować Snapchata. To jednak sprzęt, który pozwala uruchomić pełnoprawnego mobilnego Office’a i Skype’a, a aplikacje systemowe synchronizują się z desktopowymi odpowiednikami w komputerowym wydaniu Windows 10.

Producent na stronie internetowej poświęconej Lumii 650, biorąc pod uwagę oczekiwania grupy docelowej, obiecuje możliwość prowadzenia 16-tu godzin rozmów na jednym ładowaniu i chwali się systemem oszczędzania energii. Akumulator jest wymienny i ma pojemność 2000 mAh.

Tak jak się spodziewaliśmy producent wyposażył Lumię 650 w slot microUSB, a nie nowszy USB-C, dzięki czemu można ładować telefon znacznie popularniejszymi kablami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst