REKLAMA

Nie udało im się z iPhone'em, więc wybrali Androida - f.lux w wersji beta już dostępny

Twórcom F.lux nie udało się wprowadzić ich aplikacji do oficjalnego repozytorium z oprogramowaniem do iPhone’a. Co gorsze, Apple wykorzystał ich pomysł i wprowadził podobną funkcję do swojego systemu iOS 9.3. Jest jednak dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów z oprogramowaniem konkurencji, bo F.lux na Androida właśnie się pojawił.

19.02.2016 21.01
F.lux na Androida
REKLAMA
REKLAMA

F.lux to aplikacja, którą mogą dobrze kojarzyć użytkownicy systemu OS X. Od lat pozwala posiadaczom Maków zmieniać temperaturę barw na wyświetlaczu, aby eliminować niebieskie światło, które przeszkadza w zasypianiu.

Twórcy F.lux bezskutecznie zaatakowali iPhone’a.

Aplikacja F.lux pojawiła się w wersji do iOS-a, ale ze względu na ograniczenia App Store’u nie doczekała się oficjalnej dystrybucji. F.lux mogli zainstalować wyłącznie użytkownicy, którzy zrobili jailbreak swojego urządzenia.

Apple nie wpuściło F.lux do App Store’u. Zamiast tego przygotowano funkcję Night Shift, która pojawiła się w wersji beta systemu iOS 9.3. Działa ona bardzo podobnie do tego, co oferuje F.lux.

Pojawił się za to F.lux na Androida.

Twórcom F.lux nie udało się - przynajmniej na razie - przekonać Apple do udostępnienia API nowej funkcji Night Shift, co pozwoliłoby im zbudować nową wersję aplikacji. Zamiast tego pojawiła się aplikacja w wersji do systemu Android.

Problem jedynie w tym, że udostępniony właśnie F.lux na Androida w wersji beta wymaga uzyskania uprawnień root, na co wiele osób się nie zdecyduje. Po pierwsze to problematyczne, po drugie może wystawić smartfon na atak cyberprzestępców.

F.lux nie jest pierwszy, ale “robi to lepiej”.

Warto też wspomnieć, że F.lux może i jest pierwszą aplikacją, która kojarzy się z automatycznym zmienianiem temperatury barw wyświetlacza, ale F.lux na Androida nie jest pierwszą aplikacją tego typu na smartfonach Google’a.

Użytkownicy mogą skorzystać z aplikacji Twilight, która dostępna jest w wersji stabilnej i roota nie wymaga. Warto jednak zaznaczyć, że Twilight nakłada wyłącznie filtr na ekran, a F.lux na Androida przejmuje i obrabia obraz generowany przez GPU.

REKLAMA

Do testów aplikacji można zapisać się na forum F.lux.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA