REKLAMA

Pierwszy oficjalny sklep Xiaomi w Europie właśnie został otwarty w Polsce

Xiaomi to czwarty co do wielkości producent smartfonów, który cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko w rodzimych Chinach, ale też w Polsce. Dla Chińczyków Polska staje się coraz ważniejszym rynkiem, bowiem to właśnie w Polsce powstał pierwszy oficjalny sklep Xiaomi w Europie.

12.01.2016 18.25
Pierwszy w Europie sklep Xiaomi został otwarty w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Money.pl w oparciu o informacje PAP poinformował, że chiński gigant Xiaomi zaczyna budować oficjalną sieć dystrybucji w Europie. Co ciekawe i dość zaskakujące, to właśnie w Polsce powstał pierwszy oficjalny sklep Xiaomi w Europie.

Sklep jest dostępny pod adresem xiaoyi.pl i obecnie jego oferta nie jest zbyt szeroka. Póki co możemy oficjalnie kupić wyłącznie kamery serii Xiaomi Yi. Są to dwa urządzenia: Yi Home Camera do zdalnego monitorowania domu oraz popularna w Polsce kamerka sportowa Yi Action Camera. W sklepie znajdziemy też akcesoria firmy Xiaomi.

Niestety urządzenia z oficjalnej dystrybucji są sporo droższe, niż sprowadzane bezpośrednio z Chin

Polski sklep oznacza jednak łatwą możliwość zwrotów oraz mniej formalności i nerwów przy egzekwowaniu gwarancji. Wizualnie sklep prezentuje się bardzo świeżo i nowocześnie. Widać też, że jest to polski projekt, a nie chińska strona z tłumaczeniem robionym na kolanie. Właścicielem sklepu jest firma JBTS, która została oficjalnym dystrybutorem marki Xiaomi w Polsce.

Polscy klienci dotychczas mogli znać inny sklep z produktami Xiaomi, dostępny pod adresem sklepxiaomi.pl. Jest to polski nieoficjalny dystrybutor współpracujący z ibuygou.com.

REKLAMA

Oficjalne wejście Xiaomi do Polski to ważny krok, choć na razie można czuć niedosyt. Mam nadzieję, że doczekamy się także tego, co lubimy najbardziej, czyli smartfonów Xiaomi dostępnym w Polsce w przystępnych cenach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA