Gry  / News

Milion sprzedanych Wiedźminów to nie wszystko. CDP.pl chwali się wynikami i zdradza, jakie gry najchętniej kupują Polacy

CDP.pl na konferencji prasowej w Narodowym Instytucie Audiowizualnym podsumowało dzisiaj ostatni rok działalności. Firma poinformowała, ile kopii gry Wiedźmin sprzedało się w naszym kraju i zdradziła sporo innych ciekawych danych dotyczących swojego sklepu i sprzedawanych przez siebie produktów.

Rok temu CDP.pl przeobraziło się w sklep online z prawdziwego zdarzenia. W ofercie oprócz cyfrowych wersji gier, które trafiły do niej jako pierwszy, znajdują się inne produkty. W formie cyfrowej sprzedawana jest muzyka, audiobooki, ebooki i filmy, a platforma e-commerce sprzedaje teraz też fizyczne produkty.

CDP.pl nie jest drugim Amazonem, czyli cyfrowym hipermarketem.

Firma ofertą celuje przede wszystkim we wszelkiej maści geeków i fanów gier wideo. Produkty z innych kategorii niż gry wideo zwykle związane są tematycznie z tą gałęzią rozrywki. Oprócz gier można kupić tam chociażby konsole, akcesoria dla graczy, najróżniejsze gadżety dla hobbystów i planszówki.

CDP.pl to dzisiaj platforma e-commerce, a firma jest dystrybutorem marki Wiedźmin. To na tej stronie można kupić nowe wydania książek Andrzeja Sapkowskiego oraz ich wersje ebookowe. To tutaj Polacy mogli kupić w zeszłym roku przyjętą ciepło na całym świecie polską grę Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Twórcy CDP.pl pochwalili się dziś, jak do tej pory sprzedawał się Wiedźmin.

Okazuje się, że sprzedaż gier z serii Wiedźmin w Polsce przekroczyła juz milion egzemplarzy. Podstawowa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz pierwszego fabularnego dodatku o tytule Serca z kamienia odpowiadają za ponad 1/3 tego wyniku - dokładnie 375 tys. sztuk.

CDP.pl pochwaliło się też sprzedażą najnowszego Call of Duty: Black Ops 3 po przejęciu praw do dystrybucji gier Activision. Zdradzono, że gra sprzedała się dwukrotnie lepiej, niż wydane rok wcześniej Call of Duty: Advanced Warfare. Przypomniano też, że już w lutym pojawi się DLC o tytule Awakening.

Gdzie jeszcze CDP.pl odnotowało sukcesy?

Seria gier i zabawek dla dzieci Disney Infinity wygenerowała sprzedaż na poziomie 150 tys. sztuk. Wśród gier, które sprzedawały się do tej pory bardzo dobrze, wymieniono… Farming Simulator 15 z wynikiem na poziomie 108 tys. sztuk. To wynik pięciokrotnie lepszy niż Farming Simulator 11.

Pochwalono się też, że udział rynkowy zwiększył się dwukrotnie. Wśród gier, które na to pozwoliły, oprócz wymienionych wyżej tytułów wspomniano też Pro Evolution Soccer 2016, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, StarCraft II: Heart of the Swarm i Guitar Hero Live.

Inne liczby opisujące sukces CDP.pl to:

  • 60 tys. produktów w 6 kategoriach
  • 500 tytułów w katalogu gier typu Indie
  • 300 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2014
  • średnio 1,5 mln wizyt na stronie cdp.pl w miesiącu
  • ponad 60 proc. powracających klientów na kolejne zakupy

CDP.pl jest przekonane o swoim sukcesie w branży e-commerce i ma dalsze plany na rozwój. Zapowiedziano start platformy cdplus.pl będącej częścią platformy B2B dla klientów hurtowych. W planach jest przede wszystkim współpraca z małymi sklepami sprzedającymi gry.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst