Tech  / News

Brawo, Brand24 przekonał do siebie twórców największego polskiego startupu! Firma pozyskała właśnie nowego inwestora

Brand24 pozyskał nowych inwestorów! Stali się nimi założyciele jednego z największych polskich startupów – LiveChata, którzy nabyli 11,5 proc. akcji. Miesiąc temu Brand24 sprzedał 5 proc. akcji innemu funduszowi – Inovo.

Dziś (7 stycznia) rano Michał Sadowski (CEO Brand24) umieścił na swoim profilu następujący wpis informujący o inwestycji:

Mega news! Założyciele LiveChat Software S.A. dołączają do grona akcjonariuszy Brand24. Założyciele jednej z najwię...

Posted by Michal Sadowski on Thursday, January 7, 2016

Jak przedstawia się rozkład nabytych akcji? Venture Incubator, pieniędzmi Macieja Jarzebowskiego i Jakuba Sitarza nabył 5,56 proc. akcji za kwotę 887 tys. zł. Kolejne 5,94 proc. akcji kupili inwestorzy prywatni Mariusz Cieply, Szymon Klimczak oraz Bartek Olchówka.

Wszyscy ci Panowie stworzyli LiveChata. Ciepły jest CEO, Olchówka jest CTO, Klimczak CMO, Sitarz IT Managerem, a Jarzębowski członkiem zarządu.

Przypomnijmy, że prawie miesiąc temu (11 grudnia) fundusz Inovo nabył 5 proc. udziałów w Brand24 za kwotę 1,4 mln zł przy wycenie 28 mln zł. Była to jednak innego rodzaju transakcja niż obecna - wykup akcji od pasywnego akcjonariusza.

LiveChat to najbardziej wartościowy polski startup, wart ponad miliard zł

LiveChat to ciekawy przykład polskiego startupu, który za granicą znany jest znacznie lepiej niż w kraju, m.in. dlatego, że 90 proc. sprzedaży generuje właśnie zagranica. LiveChat sprzedaje oprogramowanie do prowadzenia rozmów z klientami w czasie rzeczywistym, np. kiedy ten odwiedza stronę internetową i ma jakiekolwiek pytanie, to nie musi pisać maila, a wystarczy, że otworzy małą zakładkę. Z drugiej strony zarządzający strona mogą występować proaktywnie i sami zaczepiać kupujących.

- Od 2 lat pokazuję LiveChat na wszystkich swoich prezentacjach, jako przykład globalnego biznesu robionego głównie z polskiego podwórka. Spółka ma ponad 13 tys. klientów z całego świata i aktualnie wyceniana jest na miliard zł na polskiej giełdzie!

- Zwrot "przezajarani" nie oddaje tego jak bardzo cieszymy się tym, że będziemy mieć możliwość uczyć się od tych ludzi i iść w ich ślady – pisze Sadowski. Dla niego inwestycja twórców LiveChata to przede wszystkim pomoc w rozwoju międzynarodowym:

- Chłopaki przeszli drogę, którą my musimy przejść - modele akwizycji klientów są bardzo podobne w obu spółkach, więc przede wszystkim to dla nas źródło nieocenionego „know how”.

Brand24 to jedno z najpopularniejszych narzędzi do monitoringu internetu

Kiedy jakaś marka chce wyłapywać konwersacje na swój temat w internecie lub mediach społecznościowych, to wystarczy, że uruchomi własny projekt w Brand24 z określonymi słowami kluczowymi. Wszystkie wzmianki jakie wyłapie narzędzie będą widoczne w ciągu kilku chwil.

Obecnie Brand24 monitoruje 30 tys. marek. Narzędzie zebrało zaś 3 mld wzmianek. Jego polscy konkurenci to choćby Newspoint,Press-service Monitoring Mediów i SentiOne.

Czytaj też: Wywiad z Michałem Sadowskim: "Kładę się spać i budzę z myślą o jednym - chcę być światowym liderem"

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst