REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Uber zostawi w Polsce dziesiątki milionów złotych. Nie, nie chodzi o kary

Uber szturmuje kolejne polskie miasta. Po wjechaniu pierwszych aut na warszawskie ulice okazało się, że Polacy ochoczo podają firmie dane swoich kart płatniczych, a potem rozliczają się z wykorzystaniem aplikacji za przejazdy. Uber chce teraz wydane przez naszych rodaków pieniądze zainwestować w naszym kraju.

09.12.2015
13:02
Uber Katowice i Uber Łódź
REKLAMA
REKLAMA

Amerykański startup poczyna sobie na naszym rynku coraz śmielej. Jeszcze rok temu wiele osób wieszczyło Uberowi porażkę na kształt tej, która spotkała w naszym kraju PayPala i Ebaya. Tym razem jednak zachodniej firmie udało się przekonać polskich użytkowników na tyle, by biznes prężnie się rozwijał.

Uber po Warszawie trafił najpierw do Krakowa, a potem do Trójmiasta.

Globalna usługa działa nie tylko w obecnej i poprzedniej stolicy naszego kraju, ale również na terenie Wrocławia i Poznania i na tym pewnie lista się nie zamknie. Uber i współpracujący z nim kierowcy nie narzekają na zarobki, za to taksówkarze organizują także w naszym kraju protesty.

Uber wygrywa jednak z klasycznymi taksówkami wygodą i ceną, a użytkownicy dzięki programowi partnerskiemu zachęcają darmowym przejazdem do usługi swoich znajomych. Działalność Ubera budzi też wiele wątpliwości natury prawnej, a firmę oskarża się o wykańczanie konkurencji wojną cenową i unikanie płacenia podatków.

Startup postanowił ocieplić swój wizerunek.

Dzisiaj ogłoszony został nowy projekt Ubera, czyli stworzenie Center of Excellence w Krakowie. Polska może poczuć się wyróżniona, bo to pierwsza tego typu akcja firmy z San Francisco w Europie Środkowej - wcześniej podobny obiekt pojawił się w Limerick w Irlandii.

Inwestycja wspierana przez Biuro Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce i Amerykańską Izbę Handlową opiewa na kwotę 38 mln zł. W planach do 2017 roku jest stworzenie ponad 140 miejsc pracy dla specjalistów. Oferty pracy znalazły się już na stronie internetowej usługodawcy.

Uberowi doradzała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Osoby zwerbowane do krakowskiego Centrum of Excellence mieszczącego się w Browarze Lubicz w centrum miasta będą miały za zadanie “wspierać działania operacyjne Ubera w regionie”, gdzie jako region rozumiana jest Europa i Afryka.

REKLAMA

Jambu Palaniappan, czyli Dyrektor Regionalny Ubera w EMEA, pochwalił Polskę opisując ją jako kraj przyjazny innowacyjnym projektom i nazwał nas strategicznym rynkiem. Inwestycja Ubera zyskała też uznanie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Pierwsze osoby mają rozpocząć pracę już na początku przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA