Tech  / Artykuł

Nie tylko Facebook i Twitter się liczą. Oto 10 osób, które warto obserwować na Vine

136 interakcji
dołącz do dyskusji

Przed wami subiektywny ranking 10 najciekawszych polskich Wajnerów! Vine nie jest u nas tak popularny jak inne kanały społecznościowe, ale udało mi się wyłowić na nim prawdziwe perełki krótkich form filmowych.

Twoje DIY

Jeśli na Vine macie śledzić tylko jeden kanał, to niech to będzie ten! Tworzy go blogerka Kasia Ogórek nazywana również „Matką Wajnerów”.

Nietrudno zgadnąć wokół jakich treści kręci się ramówka jej profilu. Jeśli macie spinacze, kawałki drewna, plastelinę, kredki świecowe lub inne na pozór niezwiązane ze sobą elementy i np. chcecie udekorować dom na święta, to jej Twoje DIY będzie jak znalazł. Niech stanie się magia!

Wittamina

Od niedawna robi zawrotną karierę na YouTube (jej kanał traktujący o języku angielskim ma już 120 tys. subskrybentów), ale zaczynała od bloga, którego uzupełnieniem był Vine. Choć nie wrzuca już nowych filmików tak często jak kiedyś, to przescrollowanie się przez jej profil jest przerywane częstymi uśmiechami nad żartami, które są ciekawym komentarzem rzeczywistości.

Aleksandra Foryś

Połączenie DIY, przepięknych ujęć, mody i nieco podróży to Vine Aleksandry Foryś, gdzie filmiki poklatkowe przeplatają się z montażem krótkich ujęć.

Podobnie jak w przypadku Moje DIY widać tu ogrom pracy włożonej w każdy z postów.

Jak ona to robi

Vine blogerki lifestyle’owo-parentingowej, która w moim osobistym rankingu na kreatywność zajęłaby pierwsze miejsce. Uwaga! Nie wchodźcie jeśli jesteście na diecie-głodówce, bo od razu poczujecie ścisk w żołądku na widok świetnych kompozycji.

MakeMyPlace

Ten profil to już prawdziwe królestwo niesamowicie pięknie wyglądającego jedzenia, więc jeśli nie macie pomysłu na to, co sobie przyrządzić, a jesteście chorobliwymi estetami, to klikając Follow trafiliście w 10.

Zobaczcie tylko na ten filmik. To prawdziwe dzieło sztuki

Magda Motrenko

Tu główną role grają wnętrza, a także zdobiące je przedmioty, więc możecie się spodziewać przygotowywanych w ekspresowym tempie aranżacji, sprzątań pomieszczeń i restauracji mebli.

mrsgasky

Dość nowa Wajnerka, ale ze świetnej jakości filmikami – głównie stylizacjami.

Nieco młodszego pokolenia:

Agata Indyka

Sebastian Kuc i Norbert Kuc

A kto jeszcze nie załapał się do TOP10, ale na pewno warto go obserwować?

FlowMum

Bakusiowo

Codogara

RudyBlond

Ojciec M.

mamineskarby.pl

Agnieszka Mikoś

avdotia

Oczywiście jeśli macie jakieś swoje typy, to zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach. Na koniec polecam jeszcze swojego Vine'a, na którym możecie znaleźć np.: PS Pamiętajcie, że Vine to nie tylko śledzenie profili, ale również możliwość odkrywania treści. Wystarczy wejść na stronę główną, aby włączyć jeden z kanałów, wokół którego agregowane są treści (np. zwierzęta, albo gry), albo zobaczyć co w danym momencie jest szczególnie popularne. Prawdziwymi perełkami są jednak playlisty, które kręcą się np. wokół przeróbek danego viralowego Vine'a - TU najlepszy przykład. [stock]

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst