REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jeszcze dziś PlayStation 4 obsłuży pierwsze gry z PlayStation 2!

Kompatybilność wsteczna powoli staje się standardem. Zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu do Xboksa One obsługi tytułów z Xboksa 360 możemy zobaczyć podobną funkcję na sprzętach konkurencji. Już dziś posiadacze konsol PlayStation 4 będą mogli uruchomić pierwsze gry stworzone z myślą o znacznie starszym sprzęcie, a mianowicie PlayStation 2.

05.12.2015
19:08
playstation 4
REKLAMA
REKLAMA

Informacja ta niestety nie ucieszy posiadaczy ogromnej kolekcji gier na PlayStation 2. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej nie będzie możliwe uruchamianie w ten sposób starszych tytułów. Jeżeli informacje te okażą się prawdą, będzie to spory minus nowej usługi. Warto przypomnieć, że w przypadku Xboksa One do uruchamiania starszych gier wystarczy posiadać nośnik z grą oraz być podłączonym do Internetu.

Oznacza to, że osoby chętne do ponownego zagrania w starsze gry prawdopodobnie będą musiały je kupić za pośrednictwem PlayStation Store. Prawdopodobnie działać nie będą też tytuły kupione na PlayStation 3 w zakładce PS2 Classics.

Informacje te zostaną potwierdzone lub zanegowane na odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji PlayStation Experience.

Z kolei same gry mają zostać udostępnione już dziś o godzinie 21:00 polskiego czasu.

Wszystkie nowe-stare tytuły mają być nieco ulepszone względem pierwotnych wydań. Mają obsługiwać rozdzielczość 1080p, trofea, a także funkcje Share Play oraz Remote Play.

Stare tytuły, które pojawią się dziś na PlayStation 4 to przedstawiciele gatunków RPG, takie jak Dark Cloud oraz Rogue Galaxy, bijatyka War of the Monsters oraz liczne gry akcji, do których należą Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Vice City, The Mark of Kri, Twisted Metal: Black.

REKLAMA

Osobom zainteresowanym kupnem tych tytułów z całą pewnością nie trzeba wyjaśniać dotyczących ich szczegółów.

Jeżeli chcecie kupić któryś z wymienionych tytułów, ale boicie się rozczarowania, poczekajcie na artykuł Szymona Radzewicza, który powinien pojawić się jeszcze w ten weekend. Szymek kupi jeden lub kilka tytułów i sprawdzi, jak kompatybilność wsteczna na PlayStation sprawdza się w praktyce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA