REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To może być ostatnia szansa Merlin.pl na wyjście na prostą

Merlin to marka właściwie już legendarna. Kryje się pod nią jeden z pierwszych polskich sklepów internetowych. Niegdyś znany i ceniony, dziś walczy o byt. I właśnie składa wniosek o upadłość.

30.12.2015
8:59
To może być ostatnia szansa Merlin.pl na wyjście na prostą
REKLAMA
REKLAMA

Merlin.pl kojarzy się zazwyczaj… dobrze. Choć już od lat nie korzystałem z jego usług, tak kiedyś był on dodany do „ulubionych” w przeglądarce. Trzeba przyznać, że po części z braku alternatyw, jednak z Merlinem mam same pozytywne doświadczenia - firma ta, przynajmniej w moim przypadku, zawsze dbała o klienta.

To było kiedyś. Dziś Merlin nie wytrzymuje tempa konkurencji, narzuconego przez globalizację usług handlowych i logistycznych. Podczas gdy my szukamy kolejnych e-booków i innych dóbr na Amazonie, firmy Burda Publishing, TM Toys, Rekman, Perfect Eye Optic, Herlitz, VOL Solutions i Exorigo – Upos, Virtualo, Dante oraz Sejf Danych, wobec których sklep ma zaległe płatności, złożyły wniosek o upadłość.

Teraz, jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, właściciel Merlin.pl, a więc Czerwona Torebka, złożył wniosek sądowy o upadłość z możliwością zawarcia układu. Sam Merlin został wydzierżawiony spółce Topmall, która chce właściwie wszystko „zaorać” i zacząć na nowo. Tyczy się to również pracowników zaangażowanych we współtworzenie sklepu.

Wniosek o upadłość ma ułatwić wyżej wspomnianą restrukturyzację i poprawić relacje z partnerami, którzy stracili do Merlina zaufanie. Sam sklep wdroży system sprzedażowy firmy Topmall, który odnosi sukcesy w Europie wschodniej.

Merlin chwilowo jest nieczynny, ale ma wznowić działalność na nowej platformie „już za kilka tygodni”.

Osoby, których zamówienia nie zostały zrealizowane w wyniku problemów, otrzymają od Topmall rekopmensatę.

Obawiamy się jednak, że to niewiele zmieni. Merlin to marka ceniona przede wszystkim przez starszych użytkowników polskiego Internetu. Ci młodsi preferują Amazon, Google Play czy inne, bardziej „cyfrowe platformy”. Chciałbym się jednak mylić.

REKLAMA

W październiku br., według danych Megapanel PBI/Gemius, witrynę merlin.pl odwiedził niecały milion unikalnych użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA