REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Wideo dnia: Zobacz Lexusa jeżdżącego na oponach wyrzeźbionych z lodu

Zima za pasem, a to oznacza, że nasze samochody, zwłaszcza te leciwe, nie będą miały lekkiego życia. Pomijając też udrękę kierowców - sezon skrobania szyb - samochody często lubią odmówić współpracy przy niskich temperaturach. No chyba, że mówimy o Lexusie NX. Zamrożonym w - 30 stopniach Celsjusza. Jeżdżącym na oponach zrobionych z lodu.

22.12.2015
9:47
Zobacz Lexusa NX na oponach wyrzeźbionych z lodu
REKLAMA
REKLAMA

Brzmi jak wizjonerski koncept? Ależ skąd! Ktoś (a właściwie sam Lexus) naprawdę był na tyle szalony, żeby przez 5 dni mrozić Lexusa NX 2016, a jakby tego było mało, postawić go na “oponach”, które tak naprawdę są… pieczołowicie wykutymi w lodzie rzeźbami. Efekt? Film, który zrobi wrażenie nawet na tych, którzy się motoryzacją absolutnie nie pasjonują:

Oblodzony Lexus NX to prawdopodobnie najlepsze, co zobaczysz dziś w Internecie.

Nad stworzeniem tych lodowych dzieł sztuki pracowała grupa doskonałych rzemieślników, co widać po efektach - lodowe opony zachowały nie tylko ogólny kształt tych prawdziwych, lecz także każdy, nawet najmniejszy detal, od imitacji aluminiowych felg, aż po linię bieżnika.

Dodajmy do tego niebieskawe podświetlenie i oblodzonego Lexusa, a zyskujemy widok, który naprawdę zapiera dech w piersiach. Osobiście nie jestem jednak zdziwiony takimi widokami na kanale YouTube Lexusa - może nie spodziewałem się aż tak nowatorskiej koncepcji, ale to miejsce w Sieci, przeznaczone przecież de facto do reklamowania pojazdów jednego producenta, stale karmi nas pięknymi widokami, ciekawym podejściem do marketingu i przedstawieniem samochodów w absolutnie nietypowych sytuacjach.

W końcu to tam zobaczyliśmy też działającego hoverboard’a, jeżdżącego wraz z Lexusem po skate-parku. Lodowe opony może nie oddziałują na wyobraźnię geeków tak jak sprzęt rodem z “Powrotu do przyszłości”, ale w dalszym ciągu robią piorunujące wrażenie.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA