REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Social media

Nie, to nie problem z twoim komputerem - Facebook znów nie działa

Facebook nie działa. Po raz kolejny. Problemy występują głównie w Europie Środkowej i dotyczą wersji przeglądarkowej, gdyż aplikacji działa bez problemów.

Streaming gier na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Dziś od rana użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z dostępem do webowej wersji serwisu. Strona główna albo nie ładuje się w ogóle, albo bardzo wolno i wygląda jak ściana tekstu, bez obrazków. Co najciekawsze, problem nie dotyczy wszystkich użytkowników - niektórzy z nich nie zauważyli żadnych niepokojących objawów.

Jak wynika z wypowiedzi i raportów użytkowników na stronie Down Detector awaria ma miejsce w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii i krajów Beneluksu. Mniejsze zagęszczenie zgłoszeń występuje jednak na terenie całej Europy i niektórych Stanów USA.

facebook mapa

Nie działać ma także możliwość kupowania kampanii reklamowych na Facebooku, choć aplikacje mobilne działają bez problemu.

Jak na ironię w opublikowanym dziś podsumowaniu roku 2015 u Facebooka pisałem, że najpoważniejszym problemem było multum awarii, kiedy użytkownicy nie mieli dostępu do żadnej usług największego medium społecznościowego.

W Polsce, według danych Megapanel PBI/Gemius z września tego roku, z Facebooka korzysta 19,3 mln użytkowników. Jeśli któryś z nich nie może obecnie skorzystać z Facebooka za pośrednictwem przeglądarki internetowej, pozostaje mu skorzystanie z jednej z licznych aplikacji mobilnych - te wydają się funkcjonować bez najmniejszego zarzutu.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA