REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Program uruchamiający aplikacje z Androida na Windowsie bije rekordy popularności. Właśnie zadebiutowała nowa wersja

BlueStacks to narzędzie pozwalające uruchamiać aplikacje pisane z myślą o smartfonach i tabletach z Androidem na innych systemach operacyjnych. Jego twórcy mają dzisiaj ogromne powody do zadowolenia. Świat ujrzała właśnie druga wersja programu, a twórcy pochwalili się zainteresowaniem, jakie wzbudza ich rozwiązanie.

03.12.2015
21:14
BlueStacks 2 uruchomi aplikacje z Androida na Windowsie
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy komputerów już od czterech lat mogą korzystać z popularnego narzędzia pozwalającego na uruchamianie androidowych aplikacji na innych systemach operacyjnych o nazwie BlueStacks. Co ciekawe, nie jest to tylko niszowa zabawka dla garstki pryszczatych nerdów gotujących w domowym zaciszu nowe ROM-y.

BlueStacks pobrało już ponad 100 mln osób, stronę firmy odwiedza 8 mln osób miesięcznie, a dziennie przybywa więcej niż 200 tys. nowych użytkowników.

bluestacks-2

Część z tych osób aktywnie korzysta z Bluestacks Player, a usługa odpowiedzialna jest za uruchamianie aplikacji z Androida ponad miliard razy w miesiącu. Jak donosi Venture Beat firma pochwaliła się tym wynikiem przy okazji ogłoszenia nowej wersji programu.

Jak twierdzą twórcy ich aplikacja cieszy się ogromnym powodzeniem w Chinach, a użytkownicy wykorzystują ją w dużej mierze do uruchamiania mobilnych gier i komunikatorów na laptopach i pecetach. BlueStacks daje dostęp do Google Play i chwali się kompatybilnością z większością oferty Google’a.

Kolejne wersje BlueStacks bazowały jednak na przestarzałych wydaniach systemu Google, a ich interfejs był toporny i brzydki.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat testowałem kolejne wersje BlueStacks i podobne narzędzia. Uruchamianie Androida wewnątrz innego systemu z wykorzystaniem wirtualizacji jest świetnym pomysłem w teorii, ale do tej pory nie byłem fanem tego rozwiązania.

Niestety emulacja Androida w Windowsie i OS X nigdy nie działała dobrze i bezproblemowo. Jest jednak szansa na to, że BlueStacks 2 to wreszcie zmieni, a firma zaprezentowała dzisiaj zupełnie nową wersję swojego oprogramowania. Wiemy już, jak BlueStacks 2 wygląda i co oferuje.

REKLAMA

Nowa wersja ma być ładniejsza i szybsza oraz oferować znacznie lepszą stabilność. Bardzo dobrym pomysłem jest modyfikacja interfejsu na wzór przeglądarki internetowej. Dzięki temu poszczególne aplikacje można będzie uruchamiać w osobnych kartach i łatwo się między nimi przełączać.

BlueStacks 2 zainteresuje z pewnością posiadaczy tabletów z cierpiącym nadal na braki w sklepie z aplikacjami systemem Windows 10.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA