1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zobacz niezwykły film z misji Spyfie o pierwszym w historii selfie z kosmosu!

Lokowanie produktu

Na początku listopada tego roku grupa z Polski oraz łącznie kilkaset osób z całego świata zostało zaangażowanych w tajną misję Spyfie. Jej kluczowym elementem było zapisanie się w historii. To właśnie podczas sekretnego eventu Spyfie zostało wykonane pierwsze w historii selfie z kosmosu! Dziś możecie bliżej przyjrzeć się temu wydarzeniu. Poniżej znajdziecie wideo, które pokazuje to, co działo się podczas misji zorganizowanej dzięki współpracy marki Heineken i serii filmów o Jamesie Bondzie.

18.11.2015
19:50
Zobacz niezwykły film z misji Spyfie o pierwszym w historii selfie z kosmosu!

Szczegółową relację oraz fotografie ukazujące misję Spyfie mogliście przeczytać i zobaczyć na Spider's Web kilka dni temu. Teraz przyszedł czas na publikację niezwykłego filmu, opowiadającego o pierwszym w historii selfie z kosmosu. Wspaniały krajobraz stanu Nevada, a także widoki rozciągające się wokół Zapory Hoovera, znjdującej się na styku wspomnianej Nevady i Arizony na pewno zachwycą wszystkich widzów, tak jak urzekły uczestników wyprawy Spyfie.

W wykonanie pierwszego w historii selfie z kosmosu zaangażowanych było kilkaset osób.

Spyfie Group Shot 1

Uczestnicy z Polski i goście z całego świata, a także ekipa marki Heineken organizująca event Spyfie - ci wszyscy ludzie przyczynili się do sukcesu wydarzenia i zapisania się w historii. Wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju selfie z kosmosu zostało wykonane na Zaporze Hoovera, która mieści się na styku dwóch Stanów, Nevady i Arizony. Już na terenie stanu Arizona została umieszczona okrągła platforma stworzona przez markę Heineken. To na niej znajdowali się wszyscy uczestnicy wyprawy Spyfie podczas wykonywania selfie z kosmosu.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, marka nawiązała współpracę z UrtheCast — firmą specjalizującą się w wykonywaniu zdjęć powierzchni Ziemi w technologii Ultra HD.

Spyfie, czyli historyczne selfie, zrobiono przy użyciu aparatu zainstalowanego na satelicie Deimos-2, przy pomocy kamery Iris w technologii ultra HD, ulokowanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Orbitująca na wysokości 600 km nad ziemią, satelita Deimos-2 wykonała przybliżenie na wybraną lokalizację i zrobiła spektakularne zdjęcie z kosmosu. To ujęcie zostało potem przetworzone tak, aby uzyskać maksymalne zbliżenie na uczestników.

Scott Larson, CEO UrtheCas, powiedział, że nic podobnego do Spyfie nie miało wcześniej miejsca, dlatego pracownicy jego firmy byli zachwyceni możliwością udostępnienia technologii pozwalającej na stworzenie tak niezwykłego kawałka historii.

Każdy biorący udział w tajemniczej wyprawie otrzymał na pamiątkę selfie z kosmosu, na którym znajdowała się grupa agentów misji Spyfie, a także zdjęcie z własnym wizerunkiem.

Spyfie main image

Odbiór fotografii umożliwił sprzęt, w który został wyposażony każdy z gości wyjątkowej wyprawy. To na nim w formie SMS-a z sekretnego numeru przyszły do uczestników pamiątkowe fotografie.

Wśród szeregu gości z Polski znalazło się kilka znanych twarzy. Na misji Spyfie gościła Natalia Siwiec, celebrytka i aktorka, Karol Paciorek, youtuber, autor programu "Kto Wie, Ten Wie" oraz AdBuster, czyli Marek Hoffman, któremu nie umknie żadna akcja reklamowa, a już na pewno nie tak spektakularna jak Spyfie, związana z najnowszym filmem o agencie Jej Królewskiej Mości, "Spectre".

Jak wyjaśnił dyrektor Global Heineken Sponsorship, Hans Erik Tuijt, celem kampanii związanej z filmem "Spectre" było zaproszenie każdego z nas do skosztowania ekscytującego świata Jamesa Bonda. Tuijt zapewnił, że ta kampania będzie nowym punktem odniesienia marki Heineken dla kolejnych akcji promocyjnych na skalę globalną.

My już nie możemy się doczekać i na to właśnie liczymy! Marka Heineken misją Spyfie przeniosła nas na inny poziom wyjątkowych doznań.

Zobacz jak robiliśmy sobie selfie z kosmosu:

//

Czytaj również:

Lokowanie produktu
Najnowsze